Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » "Bekattan" a windowsom?

"Bekattan" a windowsom?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónapja figyeltem fel erre az érdekes jelenségre. Azért írtam ezt a címbe, mert máshogy nem tudom megfogalmazni egyszerűbben :D. Legtöbbször játék/film közbe történik, ilyenkor az egész gép belassul, nem reagál sok mindenre és változó dolgokat produkál. Valamikor nem működik a windows internet része, a feladatkezelőbe nem tudok semmit leállítani és elindulni se tud semmi.A leggyakoribb a belassulás, hogy szaggat minden játék, egy program se válaszol és pl. a winrar egy 4mb fájlt 5 órára írja ki a kicsomagolási időt.Kb. hetente tapasztalom, eddig az egyetlen dolog ami segít az az újraindítás. Biztos az újra telepítés lenne az egyetlen megoldás? Köszönöm a válaszokat!

#Windows #Windows 7 #elfeljtettemodaírnihogyezwindows7
2018. aug. 23. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Én inkább hardveres hibára gondolnék. A mai Windows-ok már nem szoktak ok nélkül "bekattanni". Rossz tápellátási is gyakran okozza a hibát.
2018. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vírust kapott. Ezt futtasd le:

[link]

2018. aug. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű, vagy CPU vagy memória, vagy HDD

CPU-t valami 100%-on tekeri (Ctrl+Alt+Del -> Feladatkezelő).

Memória televan és már elkezedett swap-elni (írja kifele a memória lapokat HDD-re).

HDD televan, esetleg valami erőteljesen használja (szintén a Feladatkezelőben tudsz utána nézni).

2018. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Vírus biztos nem, mert az AVG-t is és az Avastot is lefuttattam több variációba is, és csak steamas játékokkal játszom, nem töltögetek le akármit. A feladatkezelőbe semmi nem szokott futni ilyenkor, ha rámegyek az "Összes felhasználó folyamatainak megjelenítése"-re is kb. 700-1100 mb-nál nem fut nagyobb, és az is csak a játék, ilyenkor ami program fut az fut normálisan de ha elakarok indítani valamit vagy leállítani az nem megy. Vagyis pl. ilyenkor lefagy maga az asztal (explorer.exe) akkor azt már sehogy nem tudom vissza hozni mert a feladat kezelő nem engedelmeskedik. Ilyenkor lefagy a játék, asztal, feladat kezelő de közbe a barátaimmal nyugodtan tudok tovább beszélni ts-en míg azt le nem állítom. Mert ha sikerül is leállítani, elindulásnál olyan 600-800 kilobyte-nál megállnak a memóriába és nem tudok semmit se csinálni. Ment mindenkinek a zöld pacsi! Köszönöm a válaszokat! :)
2018. aug. 23. 13:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Esetleg egy ram tesztelős progit is kiprobálhatnál.

[link]

Ez a kis program megmondja,ha baj van a memóriával.

2018. aug. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Aha szóval akkor konkrétan a Windows Intéző (illetve konkrétan az egész Shell fagy ki). Valami sérülés lehet itt a fájlrendszerben.

Futtass rendszergazdaként egy parancssort és futtasd benne azt, hogy fsc /scannow

2018. aug. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Illetve egy memória vizsgálat sosemárt:

[link]

2018. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :D
2018. aug. 26. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!