Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Használhatatlanná vált a...

Használhatatlanná vált a laptopom? (Linux miatt)

Figyelt kérdés
Régebben rá lett rakva egy fajta Kali Linux, ami el sem indul de hibát ír ki. És az OP rendszerek közt csak a GNU GRUB 2.02-vel tudok váltogatni. Viszont én rá szeretnék rakni egy másik operációs rendszert PENDRIVERÓL, de ez nem lehetséges.. Hogy tudnám formázni a HDD-met, operációs rendszer nélkül, vagy hogy tudnám TELJESEN alap állapotba állítani a gépem, hogy ne legyen rajta op sys.

2018. aug. 25. 18:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Valamilyen Live Linux-ot kiírsz Pendrive-re egy másik gépen, a notebook-odon be boot-olsz róla, törlöd összes partíciót, onnantól nem lesz rajta operációs rendszer.
2018. aug. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

én ezt a linuxot használom évek óta. kiírom pendrive-ra, bebootolok róla, és rajt van minden prg. ami ilyenkor kell.

(de szinte bármelyik linux live verziójával tudsz formázni. )

[link]

2018. aug. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Windowsal is lehet formázni nem? Mellesleg épp a USB bootolással van a bajom, hogy kéne megcsináljam?
2018. aug. 25. 19:35
 4/14 anonim ***** válasza:

Egy gépen kiírod pendrive-re a Windows-t, notebook-on USB-be bedugod a pendrive-ot.

Indításkor nem tudom mit kell nyomni nálad a BIOS-hoz, de kézikönyvben megnézed.

Nálam indításkor Esc-t nyomva boot feljön és érzékeli a bedugott pendrive-ot, fel is ajánlja hogy boot-olhatok róla.

2018. aug. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekem ilyen szar beállítások vannak csak a BIOS-ban, meg van egy olyan is, hogy kiválaszthatom miről bootoljak, addig oké, csak a Hard Drive-t kéne választanom mert abban van az USB meg a HDD is, de nincs lenyíló menü semmi. És ha ezt a Hard Drive-t választom, akkor is behozza a GNU GRUB-ot.
2018. aug. 25. 20:05
 6/14 A kérdező kommentje:
CD-vel nem lenne probléma, csak a lemezeim 64bitesek, amiket ez a cucc nem visz.
2018. aug. 25. 20:06
 7/14 anonim ***** válasza:
akkor egy 64 bit-es telepítő-DVD kellene számodra.
2018. aug. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
32bites*
2018. aug. 25. 20:45
 9/14 Alex Fly ***** válasza:
Végső megoldásként HDD notiból kikap, asztali gépre második (vagy többedik) meghajtóként rádug, aztán a jó öreg Lemezkezelés megoldja a problémádat...
2018. aug. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Viszont én rá szeretnék rakni egy másik operációs rendszert PENDRIVERÓL, de ez nem lehetséges"

Ezt kifejtenéd?

2018. aug. 26. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!