Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ki mennyire tartja megbízhatón...

Ki mennyire tartja megbízhatónak és hosszútávú befektetésnek a Dell márkát? Tényleg jók ezek a laptopok?

Figyelt kérdés
Szimpla hétköznapi felhasználó vagyok, aki netezik, filmet néz, zenéket hallgat, képeket szerkeszt néha. Nem szoktam a gépen játszani.

2018. aug. 27. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Mint minden gyártónál itt is elég nagy a szórás. Van a prémium kategória nagyobb árért, olcsóbban meg persze a kivitelezés sem olyan jó.

Ha egy átlagos netezős laptop kell, akkor én nem ragaszkodnék márkához. Kitűzni egy árkategóriát, megkeresni, hogy milyen laptopok férnek bele a leretbe és utána kell mindnek olvasni, mert lehet, hogy egy neves gyártó terméke nem sikerült olyan jól, még egy kevésbé ismert gyártóé korrektebb ár-érték arányt kínál.

Amúgy eddig nekem nem volt bajom a dell laptopokkal, van két régi (értsd 8+ éves), amik a mai napig tökéletesen működnek, de nem is voltak olcsók akkoriban. Az értékeléseket ajánlom elolvasni nagyobb webáruházaknál. Például az amazon-on általában több száz értékelés van egy-egy laptophoz, amiből azért elég jól le lehet szűrni a minőségét, meg persze ott vannak a különböző tech oldalak is, ahol részletesebb leírásokat is lehet találni.

2018. aug. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Sajnos kénytelen vagyok újat venni, mert a régi 10 éves HP-m most mondta fel a szolgálatot.

És tanácstalan vagyok, milyet érdemes venni.

2018. aug. 27. 13:36
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem 10, hanem 8 éves. :D
2018. aug. 27. 13:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a HP-nél mindenképpen jobb. Nem szeretem ha egy gyártó túl sok típusfüggő egyénieskedést rak bele! Ráadásul a HP biosa még a megszokott elnevezésektől is eltér. Rühellem.
2018. aug. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Alsó - és középkategóriában a legrosszabb választás a Dell. A HP-k sem túl jók. Én Lenovot vennék.
2018. aug. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alex Fly ***** válasza:
Az üzleti notijaik az élvonalban vannak. A consumer kategóriában olyan, mint a többi gyártó...
2018. aug. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van, consumer kategóriában általában nem kapsz igazán jókat. Ha tényleg csak a fenti dolgokat csinálod, igazából tudnám ajánlani a MacBook Air-t. Azt nagyjából pont erre csinálták, átmenet az üzleti és a consumer között. Az ára az kissé borsos, de hosszútávon használható, az biztos, az enyém még csak 5 éves, de kb. olyan, mint amikor kibontottam (jó, az aksi már csak 82%-os, nem bír 8-10 órát). Mindenre alkalmas, amit felsoroltál, és elég fürgén is teszi a dolgát. Amit meg kell szokni, az a macOS. Ha ez nem probléma, én nem tudok jobbat, pedig volt, amikor berágtam az Apple-re, és kerestem alternatívát, és hát nem nagyon találtam ilyen áron ilyen minőségben.
2018. aug. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Belépő szintűnek a Lenovo ócska, műanyag gagyikat árul évek óta! 3-400 ezerért vannak kiváló üzleti laptopjaik. Vagy veszel használt üzleti laptopot, de cégektől, DELL és Lenovo Thinkpad is van. i5, i7 procisok, SSD-vel. Nem száz éves vacakok.
2018. aug. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!