Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a probléma? A...

Mi lehet a probléma? A windows op. Rendszert több mint 24 (! ) órája telepíti és nem látok rajta változást. A gép nem gagyi, bios indítási hiba miatt telepíteném újra.

Figyelt kérdés

2018. aug. 28. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Lol, semmi köze a bios problémának a Windowshoz. Biost kellene rendbe rakni, ahhoz annak érdemes aki ért hozzá.
2018. aug. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megint egy hozzáértő szaki próbálgatja a gépét megjavitani...
2018. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Így van. A BIOS problémának semmi köze az oprendszerhez...
2018. aug. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Először is: rohadtul nem nyúltam bele semmibe, mivel nem értek hozzá

Másodszor: a szaki az volt aki összerakta nekem a gépet, mert nem bírt ki csak pár hetet

Harmadjára: lehet hogy semmi köze ennek a bioshoz, de hátha megoldja úgy vagyok vele, de akkor jelentkezett ez a probléma

Negyedjére: nagyon egyszerű cseszegetnii a “tudatlant”, meg lenézni mert nem ért valamihez. Segítséget kértem, nem csesztetést. Úgyhogy ha ti ennyire szakik vagytok segítsetek.

2018. aug. 28. 17:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Nulla infóból mit vársz?? Az biztos hogy nincs köze az oprendszernek a BIOS-hoz. Ez tuti...
2018. aug. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Semmi baja nem volt a gépnek, egyszercsak nem tudtam beindítani. Nem volt se áramszünet és nem is lett leválasztva a hálózatról. Simán csak bejött a nagy büdös semmi és egy villogó kurzor a bal felső sarokban. Rágugliztam és elvileg ez a BIOSra utal, hogy valami gebasz van. Gondoltam újratelepítem, de konkrétan szó szerint 30 órája ment a telepítő és az utolsó fázisnál nem akart továbblépni. Ez Win 7-el volt. Megpróbálkoztam a Win 10-el is de ugyanez.


Azt meg elsőre is megértettem, hogy a BIOSnak semmi köze ehhez, de akkor kérdem én, mi a bánatért van ez? Hardver gondja lehet esetleg? Vagy BIOS? A BIOS konfigurálhatja saját magát?:D Csakmert én nem nyúltam bele semmibe. Találtam pár olyan cikket, hogy ez a villogó kurzor lehet esetleg azért is, mert kilazult a SATA kábel vagy mi a tököm ami a vinyóba megy, de nem volt laza. Úgyhogy most nagyon tanácstalan és ideges vagyok, mert függ a munkám egy része a számítógéptől és így eléggé rá vagyok cseszve.

2018. aug. 28. 18:19
 7/10 anonim ***** válasza:

"Simán csak bejött a nagy büdös semmi és egy villogó kurzor a bal felső sarokban."

- Egy hibaüzenet sokat segítene...


"Rágugliztam és elvileg ez a BIOSra utal, hogy valami gebasz van."


- Igen. BIOS, vagy HDD vagy RAM vagy kábelek vagy alaplap...



"..és az utolsó fázisnál nem akart továbblépni."


- És mi az utolsó fázis konkrétabban?

2018. aug. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

1. Nincs hibaüzenet, szimplán csak egy villogó “-“ a bal felső sarokban.

2. Ez nem szűkíti a kört:D

3. “Telepítés befejezése”, ha jól emlékszem

2018. aug. 28. 18:37
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nincs hibaüzenet, szimplán csak egy villogó “-“ a bal felső sarokban."


Na ebből nehéz...


"Ez nem szűkíti a kört:D"


Ez volt a lényeg, hogy lásd mennyi féle hiba lehet.


“Telepítés befejezése”


Lehet a telepítőmédia hibája. Próbáld másik eszközről telepíteni...

2018. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NagyPista válasza:
A gép újraindításakor nyomd le az F2 funkcióbillentyűt. Bejelentkezik a BIOS. Nézd meg a beállításokat, de ne nyúlj semmihez. Ird le ide, hogy Enabled vagy Disabled beállítások hol szerepelnek. Előfordulhat, hogy valamelyik bekapcsolt állapot átállítódott és csak azt kell rálépve az F5 vagy F6 funkcióbillemtyűvel visszaállítanod majd a BIOS-ból kilépve a mentést választanod. Nem tudsz semmit elrontanod, ha egyszerre mindig csak egy beállítást próbálsz ki. A telepítés csak ezután kezdődhetne. Ott viszont az első lépes nem az újratekepítés, hanem a windows javítása lenne pl egy korábbi helyreállítási pontból. Ilyen csak akkor van, ha a jól működő gépen korábban létrehoztad. Elöljáróban ennyit
2018. aug. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!