Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Te megengednéd nekik rendszerg...

Te megengednéd nekik rendszergazdaként, hogy összerakják a gépeket?

Figyelt kérdés

Egy iskolában vagyok rendszergazda, most rendeltünk egy teremnyi új gépet. Az egyik szakmai infos tanár közölte, hogy majd ők egy óra keretén belül összerakják a gépeket, te megengednéd nekik rendszergazdaként?


Én nem igazán örülök az ötletnek, szerintem egy kis hibával is nagy anyagi károkat okozhatnak. Csak én látom ilyen borúsan a helyzetet?


2018. szept. 3. 20:01
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szia! Én is egy rendszergazda diák vagyok. Én csak abban az esetben engedném összeszerelni a gépeket másnak, hogy ha a gép szerelése közben én is ott lennék és a diákok valamiféle informatikai ágazaton tanulnak.

Ha pedig nem ilyesmi felét tanulnak, akkor nekik semmi keresni valójuk a számítógépek körül, de ez az én véleményem.

2018. szept. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Dongaben ***** válasza:
Mit jelent nálad az "összerakni"? Ha csak kábelezni kell, azt egy csimpánz is megcsinálja...
2018. szept. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

"Egy iskolában"

Általános vagy középiskola? Szakgimnázium? Felsőoktatás?


"most rendeltünk egy teremnyi új gépet

...

egy óra keretén belül összerakják a gépeket"

Alkatrészenként (alaplap, processzor, RAM,...) vagy perifériákként (alapgép, egér, billentyűzet,...)? Utóbbi esetben még csak-csak (nagyon nem lehet elrontani, csak le ne ejtsék a dolgokat), előbbi esetben már nagyon odafigyelős (csak olyan diákkal csináltatnám, akit vagy én vagy a szaktanár ismer, aki megfelelő korú és habitusú, van némi tapasztalata az ilyenben, stb...).

2018. szept. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Dongaben ***** válasza:

# 3!

Gondolod, hogy egy iskolába alkatrészenként rendelik a gépeket? Nem hinném...

Komplett gépet pedig nem olyan nehéz üzembe helyezni, hálózatba kötni. Főleg, ha egy szakmai tanár is jelen van.

Szóval: Ezt engedném, és örülnék is neki.

2018. szept. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, alkatrészenként rendeltük, informatikai szakkimnázium.
2018. szept. 3. 20:55
 6/11 Dongaben ***** válasza:
Ezt jelezhetted volna a kérdésben, de mindegy... Ilyen esetben a szakmai tanár átveszi (Papíron aláírva.) az alkatrészeket, és a felelősséget is egy esetleges hiba miatt. Még így sem avatkoznék bele...
2018. szept. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves Dongaben,

tanítottál már valaha? Tudod milyenek az iskolai helyzetek? A diákok?


Igen, sajnos az iskolák nincsenek eleresztve pénzügyileg, így ott fogják meg a pénzt, ahol lehet.

A diákok meg olyanok, amilyenek. Ha nem kellően fegyelmezettek egy gép perifériánkénti összerakását is elronthatják (leejtik, összetörik, megcsapja őket az áram, stb...).


Kérdező: ha informatikai szakközép, akkor az a jobbik eset, legalább "szakmabelieknek készülőkkel" lesznek összerakatva a gépek.


Szóval megoldható, bár:

* előzetesen beszéljétek át a dolgot a szaktanárral, rakjatok össze egyet (feltételezem ugyannolyan alkatrészekből épül fel az összes gép), így kiszűrhettek pár dolgot, ahol a diákoknak jobban oda kell figyelni

* inkább felsőbb évesekkel csináljátok, azokat már ismeri a szaktanár

* a diákok figyelmét hívjátok fel, hogy ezek az iskola gépei lesznek, szóval ügyeljenek a rendes munkára

* legyél Te is ott, és időnként, egyes fontos lépéseknél ellenőrizzétek (egyikőtök magyaráz és prezentál, másikotok felügyel esetleg segít) a diákok munkáját (kábelezés nem ér bele a ventillátorba, előlapi csatlakozók jó helyre vannak dugva, hűtőt jól rakták rá, rendesen belenyomták a RAM-ot a slotba)

2018. szept. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amikor a műszál reneszánsza fél teremre való RAM modult küld pokolra! :)
2018. szept. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze. Anno volt egy tanárom, aki ugyanezt csinálta velünk is. Sokak akkor láttak gépet először kinyitva (informatikai középiskola), de meg tudták oldani a feladatot. Annyi, hogy a tanárnak észnél kell lennie, és pontos utasításokat kell adnia. Ha meg valami baj történik, az az Ő felelőssége lesz.
2018. szept. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8: Jaja, a földelésre külön figyelni illik. ESD csuklópánt, földelt gépház/fűtéscső megérintése RAM-ot menthet. ;)


Javasolt olvasmány:

Mihail Gresnov: ELTD-73 (magyar nyelven olvasható a Galaktika antológia 39-es, 1980-ban megjelent számában, Kucsera Judit fordításában)

2018. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!