Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot érdemes vennem?

Milyen laptopot érdemes vennem?

Figyelt kérdés
Elsősorban a word-öt szeretném rajta használni, meg az internetet. Játszani max a Sims3-al szeretnék, plusz egy két kiegészítőt még feltennék rá, de többet nem. Nem értek nagyon az ilyen dolgokhoz, pedig utánaolvastam interneten is a dolgoknak és elég sokat kutakodtam, de valahogy nem áll össze a kép. Remélem valaki tud segíteni.

2018. szept. 15. 23:17
 1/6 anonim válasza:
Ez nagyban függ attól is, hogy mennyit akarsz rá költeni, illetve csak újat vagy esetleg a használtat is vennél mert azok olcsóbbak.
2018. szept. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Újat szeretnék, olyat ami nem a legdrágább. Első laptopom lesz, olyan 200-250 ezerig gondolkodtam nagyon max.
2018. szept. 17. 20:56
 3/6 anonim válasza:

Nehéz válaszolni mert a saját felhasználási szokásaidról csak te tudhatsz pontosan. Munkába kell vagy egyetemre, néha napján filmet nézel rajta vagy napi 12 órában adatokat kezelsz táblázatban, inkább könnyű és kicsi legyen vagy nagy üzemidővel rendelkezzen, fontos-e a design, maradnál a mainstream márkáknél (acer, lenovo, hp, dell) vagy kipróbálnál egy kevésbé ismert kínait (xiaomi, chuwi), stb., stb., stb.? Nagyjából adott áron belül ugyan azt tudják de mégis van eltérés azonos termékcsaládon belül is ami a speciális felhasználói igényeket elégítik ki.


Az officenak bár nem tudom melyiket használod olyan nagy gépigénye nincs mint ahogy a sims3-nak se. Lényegében bármelyik 200-250 ezer közti gépen gond nélkül futniuk kellene.


Amire figyelj szerintem: nem baj ha manapság már i5 cpu van minél magasabb órajellel, valamint minimum 4gb ram. Ki tudja, hogy később még milyen programokat akarsz rárakni. Vga az officehoz annyira nem kell és a sims3 se erőlteti túl, úgyhogy amit 200 ezerért beleraknak az nagy valószínűséggel jó lesz. E körül az ár körül már előfordulhat, hogy 125 gb-os ssd-t raknak bele vagy 500gb - 1tb hdd-t. Itt neked kell eldöntetned, hogy a háttértár gyorsabb vagy nagyobb legyen.


Ezt a négyet mondanám így látatlanba:

Acer Aspire 5 - A515

LENOVO IDEAPAD 80XH01SXHV

HP ProBook 430 G5

Dell Inspiron 3576

2018. szept. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszod :)
2018. szept. 19. 15:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem áll össze, mert az új gépek sajnos kinai dömpingáruk. Lenovo például öt éve még kiváló volt, két éve pocsék lett és ma sem jobb. Érdemes plusz egy év garanciát venni mellé, mert a garancia szerviz nem lesz elég.
2018. szept. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja és 2-3 éves, külföldi cégektől behozott használt üzleti laptopokban i5 proci van, 4-8 GB memória és SSD...

Mint ahogy már két éve is ilyeneket hoztak be, pl. Thinpadokat.

[link]

2018. szept. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!