Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri a Linuxot használni?

Megéri a Linuxot használni?

Figyelt kérdés
Tetszik a Linux operációs rendszer, de nem tudom, hogy mivel lenne rosszabb, ha lecserélném XP-ről. Esetleg vannak a Linux-nak különféle követelményei? Vagy sok program vagy játék nem futna el rajta? Vagy teljesen nyugodtan le lehet cserélni semmi gond nélkül? Érdeklődnék, hogy ez a Linux, hogyan is van. Köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 22. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tedd fel XP mellé próbának.

Nagyon egyszerű a dolog, hozz létre egy új partíciót (5GB, de függ a disztribúciótól), és arra telepítsd, egy Grub nevű programon keresztül indításnál ki lehet majd választani az operációs rendszert.

A legtöbb programra vannak alternatívák, illetve Windows-os programot is futtathatsz a Wine nevű alkalmazás segítségével, de azért lehetséges, hogy lesznek, melyeket nem lehet futtatni.

Én kezdésnek az Ubuntu-t ajánlom, könnyű kezelhetőség és felhasználóbarát kezelőfelület miatt.

2010. jún. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Különös követelményei nincsenek, ha az XP elmegy rajta, akkor már el fog menni az Ubuntu.
2010. jún. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én Linuxot használok és nagyon szeretem. Windowst ma már csak kényszerből használnék. Amit tudnod kell az az, ha úgy döntesz, hogy telepíted, előszőr még nagyon sokat kell majd tanulnod róla, de megéri, nagyon. Magáért beszél, hjogy rengeteg linuxos program annyira jóra sikeredett, hogy megírták később őket windowsra is (Gimp, Wget, Mplayer, FFmpeg, s.t.b.)
2010. jún. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BlacktigerXXX ***** válasza:
Azt azért tegyük hozzá hogy a játéktámogatása az nulla.
2010. jún. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
viszont stabilabb is... kevesebbszer hallani hogy linux omlott össze(nemúgy windows)
2010. jún. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ennél precízebb és teljesebb szemfelnyitót fantáziálni se lehetne:

[link]


Egy Ubuntu felhasználó (AthlonXP 2200+ CPU, Abit NF7 nForce2 lap, 512M DDR1 RAM, nVidia Riva TNT2 VGA driver nélkül:)

2010. jún. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!