Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A laptopom indítás után...

A laptopom indítás után fekete képet hoz be és emmint sem tudok megnyitni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Linuxot telepítettem live pendrive-ról és a patríciók kiválasztásánál voltam, ahol lehet, hogy összekevertem pár dolgot. A telepítő tökéletesen működött végig, majd félbehagytam a telepítést, hogy visszatérjek a windowsba, de ahogy elindult a gép, bejött rendesen, ahogy szokott a vaio felirat majd fekete képernyőre dobott ki, a bal felső sarokban világító kurzorral.

Mindent kipróbáltam: az összes f billentyű, hosszan, röviden, shifttel, aksi kivétel, akár órákig, bekapcsoló gomb egy percig lenyomása, assist gomb, de még csak a bios kezelőfelületét (insydeh20) is nagyon ritkán engedi megnyitni, de akkor visszaállítottam mindent alapra.

Valószínűleg külsőleg kéne, pl.: pendriveról valahogy működésképessé tenni.

Mit tudok tenni? (Szervízbe nem akarom vinni, mert több, mint 10 éves és lényegében csak kísérletezésre használom)

Sony Vaio laptop

Windows 10el és régebben volt rajta egy debian linux, de most újat akartam feltenni.



2018. szept. 26. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Van esetleg valami GRUB vagy valami felirat a képernyő tetején? Akkor esetleg próbálkozz egy "exit"-tel. Nem tudom, mi lehet a probléma, esetleg live pendrive ok

a live verzión tényleg érdemes lenne megnézni a dolgot. Esetleg ha van ismerősöd aki ért hozzá, akkor őt kérdezd meg (habár gondolom azért tetted fel itt a kérdést, mert nincs). Facebookon jó kis Linuxos csoportok vannak, ott is kérhetsz segítséget.

2018. szept. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Semmi felirat sincs és beírni sem tudok semmit, csak a bios kezelőgombra reagál, de arra is csak ritkán. Megpróbálok valahol máshol érdeklődni.
2018. szept. 27. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!