Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szeretnék blogot írni. Hogyan...

Szeretnék blogot írni. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
2018. szept. 30. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Beregisztrálsz egy blogszolgáltatóhoz és rögtön írhatod is a bejegyzéseket. Majd úgyis kiderül hogy tényleg van-e érzéked, fantáziád hozzá, vagy csak fel akarsz szállni a divatvonatra, mert most a tiniknél nagyon trendi a történetírás. Ha olyan szinten nem megy, hogy elkezdeni sem tudod, akkor egyszerűen ne erőltesd, ez nem megy mindenkinek (de még a magukat írónak nevező gyerekek nagy része is silány, közhelyes, olvashatatlan (érdektelen, vagy helyesírásilag kifejezetten kifogásolhat) dolgokat terjeszt, lásd a Wattpad oldalát ami szellemi fertő lett).
2018. szept. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:
„Tegnap felhívtak Nusiék.”
2018. okt. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az első hozzászólásra válaszolva:nem vagyok már gyerek,közel 50 évesen gondoltam rá,hogy leírnám a gondolataim,hátha érdekelne valakit.


A második válaszra: Mii van???

2018. okt. 1. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor viszont tényleg triviális a dolog. Megnézed milyen blogszolgáltatók vannak, és beregisztrálsz a neked szimpatikusra. Ezután rögtön azt a felületet látod ahová szöveget tudsz írni, és szerkesztés után egyből publikálni, vagy privát módon csak te látod.

Az, hogy ezeket ki olvassa már más dolog. A mai világban marketing nélkül észre sem vesznek, ha az a célod hogy eljusson bárkihez is akkor ott erősen rá kell állnia reklámozási lehetőségekre.

2018. okt. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:

A kérdésedből egyáltalán nem derül ki a problémád. Ha a blog műfaja fölkeltette az érdeklődésedet, a többiek jószándéka ellenére alappal tehető fel, hogy a megcélzott oldalra való regisztrálás evidens a számodra, esetleg már túl is vagy rajta. Nyilván az a gond, hogy a beírásokat mivel indítsd, de bocs, ez a te naplód, azt írsz bele, amit akarsz. Ha illendőnek véled, az első lapon röviden összefoglalhatod, hogy ezésez vagyok, ilyenésilyen témában szeretném a gondolataimat megosztani a világgal, ezértésezért választottam éppen a webnaplót, nem pedig verset, színdarabot, könnyűzenét, animációt, mint mások. De senki sem tiltja meg, hogy a gyermek Karinthy példáját követve a megtévesztő „Mértani jegyzetek” címmel lásd el az első oldalt, vagy Moldova tanácsára hallgatva egy jó zaftos disznósággal fogd meg a reménybeli olvasókat.

Én egyszerűbb dolgot javasoltam: Minden köntörfalazás nélkül kezdd el vezetni a naplódat az éppen adódó témával, és kész. A megrökönyödésedből arra kell következtetnem, hogy Nusiék történetesen nem hívtak föl tegnapelőtt, de nem kell leragadnod ennél a sajnálatosan bekövetkezetlenül maradt eseménynél -- a végén még a szavahihetőségedet vetnéd kockára, ha erőltetnéd. Valami egyéb viszont biztosan történt veled, amit másokkal is megosztanál: Kiégett a villanykörte, marhaságokkal traktált a Gyakorin valami idióta, vagy legalább láttál valakit, aki emlékeztetett valakire, cukor helyett ezentúl mézet teszel a teádba, eszedbe jutott valami, stb. Ha úgy írsz, hogy érdemes is legyen elolvasni, a kutyát sem fogja érdekelni, hogy az elején csak belecsaptál a lecsóba. Ha meg valaki reklamál miatta, ám legyen. Jó téma, majd elfilozofálhatsz rajta a blogodban.

2018. okt. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!