Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10 helyett melyik...

Windows 10 helyett melyik Windowst használjam Win7 8.1?

Figyelt kérdés

TÁP: FSP 400W HEXA


Alaplap: MSI H61M-P31 (G3)


Processzor: intel® core™ i3-3220 cpu @ 3.30ghz 3.30 GHz


Ram: G.SKILL 8GB DDR3 1600MHz F3-1600C11S-8GNT


SSD: Adata 128 GB


Merevlemez: Toshiba 1TB


Merevlemez: WD 1TB


22x dual layer DVD író



Videokártya nincs benne.


Melyik a gyorsabb a gépemen?


Win7-t használtam régen, de 8.1-t sose használtam.

Unokaöcsém szerint 8.1 sokkal jobb mint a win7-t 10, sokkal kisebb erőforrást használ a 8.1.


Win10 felrakom egyből felkerülnek a játékok Netflix stb, én meg nem szeretem az ilyen gyári hülyeségeket le törölnöm mert darabjai megmaradnak, ha én felrakok egy rendszert csak olyan legyen fel ami kell a Windowshóz. Ezért utálom a szolgáltatónál meg venni a telefont mert tele rakják mindennel aztán rakhatok rá új tiszta gyári ROM-ot.



2018. okt. 2. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Jobb a 8.1 szerintem is. Valóban pörgősebb, ha beállítasz ezt-aztleginkább>windows gyorsítása. A 10-hez képest minimálisan gyorsabb, a 7-hez képest érezhetően.
2018. okt. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Frissítéseket kapcsoljam ki?

Vagy hogy állítsam be a frissítéseket?

2018. okt. 2. 21:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Kapcsolj ki mindent, húzd ki a nettkábelt is és úgy netezz! Sőt tekerd körbe a gépet alufóliával legalább 100 rétegben
2018. okt. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
# 3 Rendesen válaszoljál.
2018. okt. 2. 23:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez "urbánus legenda". Ne kapcsold ki a frissítéseket!


A telepítéskor frissítsd addig, amíg nem jelzi, hogy naprakész. (többször is indítani kell),

utána érdemes beállítani ezt-azt, hogy gyorsabb legyen. ( a megjelenésnél pl.)

Futtatni 2x egy töredezettségmentesítést, majd csinálni erről a C rendszerről egy ghost-ot a D meghajtóra. (ezt telepített programokkal is megteheted)


Mentésre ajánlom az AOMEI Backuppert, töredezettségre pedig vagy a beépített, vagy ez "Power Defragmenter GUI Contig"...

Bármikor visszaállíthatod így a tuti állapotra a wint.

2018. okt. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Visszaállítást is az AOMEI végzi persze. Lemezről, vagy pendrive-ról futtatható, ízlés szerint.
2018. okt. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
SSD-t nem szabad töredezettségmentesítést csinálni.
2018. okt. 3. 10:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Van SSD-d, meg 8GB memóriád, nem nagypn látom az okát, miért ne W10-et használj, de Te tudod. Én is felraktam (amikor megjelent), telerakta hülyeségekkel, én meg jól letöröltem, és azóta csak az van rajta és úgy működik, ahogy akarom (és persze ahogy a rendszer korlátai engedik). Nagyobb frissítésekkor végigmegyek 20 perc alatt a beállításokon, hogy mi az, ami jött, mi az, amit esetleg visszaállított (nem igazán volt még ilyen), és ezzel le is tudtam a rendszer karbantartását.


Ha sűrűn telepíted, akkor valamit rosszul csinálsz, és ez nem az oprendszer hibája.

2018. okt. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, igaz, ez elkerülte a figyelmem. SSD-d van. Azt nem szabad.
2018. okt. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!