Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Online társkeresőn egy londoni...

Online társkeresőn egy londoni lány az első üzenetében megadta nekem a What's App számát, vajon hacker vagy szélhámos-e?

Figyelt kérdés

2018. okt. 5. 18:13
 1/4 Argloss ***** válasza:
66%
Reggel tüsszentettem egyet. Vírus, nátha, vagy csak dörzsölte valami az orromat?
2018. okt. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszolhatatlan a kérdésed. Az önmagában még semmilyen következménnyel nem jár, hogy egy kapcsolattartási adatot megad valaki, amúgy egy online kapcsolatfelvételi oldalon keresztül - még csak nem is gyanús, az emberek úgy tudnak beszélgetni ha megadnak valamilyen csevegőszolgáltatáshoz egy azonosítót. A kérdésed így értelmetlen, mert csak az történt aminek történnie kellett volna. Attól hogy valakivel elkezdesz beszélgetni, még nem jelenti veszélyt senkire és semmire. Nyilván ha olyan dolgok történnek amik gyanúsak, akkor megszakítod vele a kapcsolatot, és ennyi. Ha ennyire félsz másokkal kapcsolatba lépni, akkor ne ismerkedj online.
2018. okt. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ketteske! Azért raktam föl a kérdést, mert nem ismerem a What's App-ot. Attól tartok, hogy nagy telefonszámlát csinálhatnak nekem -- ismeretlen, külföldi számokkal ez gyakran előfordul GSM-en --, vagy pedig adatokat halászhatnak a telefonomról. Ettől eltekintve, természetesen igazad van.
2018. okt. 5. 21:07
 4/4 Argloss ***** válasza:
100%

Ha a WhatsApp-ra vagy kíváncsi, akkor nem a lányról kellene kérdezned. :)


Androidon laza 70 millió értékelése meg 1 milliárd letöltése van ennek a csevegőalkalmazásnak. Ha a facebook messengerben megbízol, akkor ebben is megbízhatsz. A kommunikáció interneten keresztül történik.

Természetesen értelmes ember módjára kell használni. Linkeket nem megnyitni, bankkártya adatokat nem elküldeni üzenetben stb.

Telepíteni alkalmazásboltból, vagy a hivatalos weboldalról szabad csak:

[link]

2018. okt. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!