Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért követelik meg az érettsé...

Miért követelik meg az érettségit a webfejlesztőktől?

Figyelt kérdés

Sziasztok, gondolkodtam rajta, hogy felnézek jó pár álláskereső oldalra, megnézni hogy mik a piac igényei, elsősorban nodejs -t kerestem, aztán nagy meglepetésemre rájöttem, hogy a nodejs -nek nincs is piaca Magyarországon. Meg arra is, hogy minden létező oldalon azt írják, hogy érettségi meg 5-6 év szakmai tapasztalat nélkül nem veszik fel az embereket.


Azt még kiemelném, hogy backend fejlesztői állásokat kerestem, szépérzékem nem igazán van. :D Backend -ben meg nem a dizájnt fogják nézni az emberek, az inkább a frontendes csapat feladata.


Amikhez értek: NodeJS, PHP, AngularJS, HTML, CSS, SCSS, JQUERY, AJAX.

Értek bizonyos egyszerűbb API -k kezeléséhez, (nem foglalkoztam még velük úgy igazán, hisz nekem csak egy SMS küldő API van az oldalamba, bőven elég is, más API -kat nem használok).


CMS rendszereket illetően a wordpress és a joomla -hoz értek. Bár igazán ha nagyon választanom kéne akkor már inkább wordpress -eset használok, de nem riadok vissza attól sem, ha nem CMS rendszer alapú oldalt kell fejleszteni, főleg mert jobban szeretek mindent magamtól megírni.


WoT féléknek a fejlesztésének csak pár napja álltam neki, eddig egész könnyű, sql -ben kötöttem össze több arduinót. Az-az, az adatbázisban lévő értékek alapján tudják az arduninók, hogy mikor mit csináljanak saját magukon hardware -esen.


Biztonságot illetően, tudom hogy kell SSL -t "telepíteni" a webszerverre, hogy kell subdomaineket beállítani, valamint EV tanúsítványokat hogy lehet multidomaineken keresztül használni. Értek a DNS, rDNS és sDNS beállításokhoz...


Adatbázisok melyekhez szintén értek: MySQL, NoSQL, PostgreeSQL (mariadb, mongodb)

Operációs rendszerek melyeken képes vagyok dolgozni: Windows > Windows Server 2012,Windows Server 2016. Linux > CentOS 7.x server, Ubuntu 14.02 server/desktop, Ubuntu 16.04 server/desktop, Ubuntu 18.04 server/desktop, Ubuntu 18.04.01 server/desktop.


Értek a VNC szerver telepítéséhez (kizárólag linuxon).

Értek az FTP szerverek telepítéséhez (proftpd és vimftpd | Windows esetében: filezilla)

Tudom használni a "beépített" linux szövegszerkesztőket. (vim, nano)

Értek SSL -t illetően a Let's Encrypt -hez is.

Tudom használni a DHCP szervert (kezdő szinten)

Értek a DDOS védelem kiépítéséhez, valamint "fake ssl name" használatához. (Az-az megtudom csinálni, hogy COMODO SSL -t jelezzen miközben mondjuk Let's Encrypt van a webszerverre "telepítve")

PHP -t illetően a PHP 7 -eshez értek.

Valamint értek a shell -ben történő curl lefuttatásához. (php -ban, linuxon)


Nem használtam még tudtommal verziókövetőket, vagy legalábbis nem tudom egész pontosan mit is nevezünk verziókövetőnek. Valamint nem használok git -et.



17 éves vagyok, érettségivel nem rendelkezem valamint OKJS képesítéssem sem rendelkezem, hisz ahhoz is érettségi kell. Nagyjából 2. osztályos korom óta írok weboldalakat, a php -val 7. osztályos korom óta foglalkozom.

Beszélek angolul, akár vitaszinten is.

Kommunikációs készségem megfelelő.



<- Egyéb kérdések ->


Miért lehet az, hogy egyszerűen nem találok munkát amit elvállalhatnék?

Vagy tényleg csak azért mert nincs érettségim máris lekel nézni?

Vagy mi lehet az oka, hogy nem találtam munkát?

Esetleg próbáljam meg úgy, hogy ezt a jó hosszú szöveget kissé átfogalmazva ugyan, de elküldjem az egyik álláshirdetőnek hátha felvesznek?



2018. okt. 9. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

"Miért követelik meg az érettségit a webfejlesztőktől?"

Azért, mert az érettségi a munkaadó számára biztosíték, hogy képes voltál elvégezni a középfokú oktatást. Nincs arra erőforrásuk (emberük, idejük, pénzük,...) arra, hogy kikérdezzék a középiskolás tananyagot - ami egy webfejlesztőtől minimum elvárható (sőt professzionálisabb helyeken felsőfokú informatikai végzettséget várnak el, hisz a munka során magasabb matematikai és számítástudományi - esetleg természettudományi vagy nyelvi - ismeretek is szükségeltethetnek).


"meg 5-6 év szakmai tapasztalat"

Mert a munkaadók mindenhol a profit keresik, nem akarnak félmegoldásokat.


Ugyanis az számukra nem elég, hogy "láttál már" VPN-szervert, hanem ha hajnali kettőkor felriasztanak álmodból, hogy "figyelj, az ügyfélnek MOST kellene - de jó lett volna TEGNAPRA - egy IPSEC-es VPN-t beállítani a telephelyén" azt neked FEJBŐL meg kell tudni csinálni - ehhez pedig az kell, hogy évekig - akár napi szinten 8-12 órában - ilyesmik forogjanak az agyadban, ilyesmiket végezz és ezt prezentálni is tudd (akár munkahelyen eltöltött évekkel, akár elvégzett releváns képzésekkel).


"Vagy mi lehet az oka, hogy nem találtam munkát?"

Például mert 17 éves vagy - aminek megvannak a munkavállalási szabályai ( [link] ).


Egyébként rendelkezel referenciákkal?

Github? Esetleg vezetsz valamilyen szakmai blogot? Benne vagy valamilyen nyílt forrású projektben?

2018. okt. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod a papír számít, te itt most leírtál egy csomó mindent, de biztosíték semmi hogy valóban tudod is megfelelő szinten. Messziről jött ember azt mond amit akar.
2018. okt. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerezd meg azt az érettségit! A helyesírásodra ráférne. Nem keresnek olyan programozókat, akik ijen hibákat vétenek pl. dokumentációírás közben.


A Githubot nézd meg és használd is, akár egy desktop-os klienssel, mint a GitKraken. Nagyon hasznos lesz, ha csapatban dolgozol, vagy ha meg szeretnéd nézni, mit írtál át a kódodban, amitől most nem működik.

2018. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha ezeket elsajátítottad, az érettségi sem okozhat gondot. Az meg ne érdekeljen, hogy hányas, azt már nem nézi senki - hacsak nem akarsz továbbtanulni, de ahogy kiveszem, azt egyáltalán nem szeretnél.
2018. okt. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Elhiszem, hogy feleslegesnek tűnik Ubuntu 18.04.01 server/desktop után József Attilát, meg II. világháborút tanulni, de ilyen a rendszer... Erre csak ez a válasz. A melóhelyen úgy is lesz állásinterjú, ahol tesztelnek. A többi csak ahhoz kell, hogy elmondhasd "kulturált magyar állampolgár" vagy. :D
2018. okt. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, bevallom azt hittem rengeteg troll fog írni ám mint kiderült maradtak értelmes emberek is ezen a portálon! :)


A képesítést illetően (ha megvan az érettségi) milyet kéne választanom? A tanáromtól megkérdeztem ezt-azt, de borzasztó miket hallottam. Például, hogy OKJ-s webfejlesztő képzésen nem tanítanak PHP-t kizárólag Java-t, na dd Java-ban meg nem lehet honlapot írni. (Jó persze eltekintve a gadgetként működő gányolásoktól.)


Na de, reagálnék pár felmerülő kérdésre.

1. A helyesírásom legtöbbször csak elgépelés.

2018. okt. 11. 01:00
 7/13 A kérdező kommentje:

2. Referenciákkal mint olyan nem rendelkezem, persze készítettem már rengeteg weboldalt de ezeket az esetek 100%-ában nagyon max 1 évnél tovább nem üzemeltetek. Hisz mégis minek? Velem (s) szerintem sokan másoknak is olyan, ha neki látok egy új webes projektem elkészítésének általában minden előző projektemben használt általam "megadott" alapelvet elvetek, majd ezek helyére egy gyorsabb és kevesebb memóriátzabáló rendszert írok. Hát tudjátok, ilyen munkamánia a csúcson, mintha nem lett volna minden úgy jó ahogy volt. :D


A helyesírásra visszatérve: Sokszor nem csak a helyesírás de a mondanivalóm megfogalmazásával is gondjaim szoktak támadni. Amit nem írtam le az-az, hogy SNI (sajátos nevelésű) diák vagyok, diszlekszia, diszgráfia és diszkalkúlia. (Ennek egy még a babakoromban történt balesetnek az oka.) Ami ellemben érdekes, hogy angolul általában teljesen rizikómentesem eltudom mondani, hogy mit szeretnék. (Pedig azt még életembe nem voltam külföldön.)

2018. okt. 11. 01:11
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

"na dd Java-ban meg nem lehet honlapot írni."

Java EE? JSP? Spring Boot?


"(Jó persze eltekintve a gadgetként működő gányolásoktól.)"

Ja, csak ezért keresnek Java fejlesztőket a bankoknál:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link] - hogy lásd, mekkora cégről van szó: [link]

2018. okt. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

"Referenciákkal mint olyan nem rendelkezem"

No ez kár.


"Hisz mégis minek?"

Mert így nem tudod prezentálni a képességeidet a munkaadódnak.


"általában minden előző projektemben használt általam "megadott" alapelvet elvetek, majd ezek helyére egy gyorsabb és kevesebb memóriátzabáló rendszert írok"

No ezért tanuld meg a verziókezelő rendszerek használatát - így láthatóvá válhat, hogy fejlődésre képes vagy.

2018. okt. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy SNI-s vagy, de az írásaid alapján (nem a helyesírásra gondolok) nem tűnsz félkegyelműnek, sokkal rosszabbakkal találkoztam. Éppen ezért, ezt ne nagyon hangoztasd, nem biztos, hogy egy munkáltató ezt szeretné hallani. Az érettségi bizonyítványt se kell mutogatni sehol, csak legyen meg, és kész. Az OKJ meg papír, egyfajta "referencia", mint az érettségi. Az a baj, hogy ezek nélkül nehezebb jó munkahelyet (jó referenciát) találnod.
2018. okt. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!