Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom letiltani a i3...

Hogyan tudom letiltani a i3 as procim integrált gpu ját hogy a dedikált videokártyámat lássa a windows 10?

Figyelt kérdés

Ujra kelett telepitsem a win10 et de most felraktam az alaplapomhoz szinte az ősszes chipset driver , a procim i3 4170 és hd graphics 4400 es gpu van benne , a dedikált videokártyám pic express x16 HD 7850 , de ha bemegyek a gépházba/rendszer/kijelző/adatptertulajdonságok akkor ott nem a HD7850 videokártyám adatai vannak mint korában hanem helyette microsoft basic display adapter.

Az összes elérhető grafikus memoria és a megosztott rendszer memoria 6048MB , a rendszer és a dedikált videomemoria résznél 0MB van pedig ott kéne legyen hogy ismerje fel a HD7850 et. És még azt tapasztaltam ha szeretném az amd drivert telepiteni akkor hibaüzenet jelenik meg ez gondolom azzért van mert kéne látnia a windowsnak a 7850 est.

De hogy tiltsam le a i3 as proci gpu ját ?


2018. okt. 18. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
BIOS-ban az integrated peripheral résznél kell tiltani az igp-t
2018. okt. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A biosban már szinte minden beálliítást variáltam de semmi , az jutott eszembe nem azzért lehet mert ugy raktam ujra a windoest hogy nem teljesen formáztam le hanem a régi adatokat rajta hagytam még az előző Windowst és igy hozzott létre egy windows old mappát aminek az adatai az előző windowse voltak csak mert voltak videok , meg képek amik miatt igy telepitettem mert csak ssd van és másodlaagos hdd tárolom nincs jelenleg.

És akkor lehet az előző windowban kavarhatót be ott valami a videokártyának ?

2018. okt. 19. 10:12
 3/6 A kérdező kommentje:
A windows old mappát már teljesen töröltem , ha frissiten akkarok a 1803 as win10 re akkor teleptésnél elsőtétül a képernyő és még olyat probáltam hogy driver booster ami ugye egy illesztő program frissitő , és talált is a 7850 hez illesztő drivert de a telepités folyamán ott is elsőtétűl a képernyő és ha resetelek csak akkor tölt be ujra a wind10.
2018. okt. 19. 10:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, hülye kérdés, de ugye a kábelt a videókaridba dugod, nem az integrált helyére?

Úgy tudom, h a windows nem kavarhat be, mert a Biosban eleve tiltod

2018. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Videokártyáról megy a dvi kábel a monitira az alapkapomon csak hdmi van.

2 napja mikor még a előző windows volt minden rendbe volt , játszottam hosszu ideig és eccer csak elsötétült a monitor , ki kekett reseteljem de onnantól már nem zöltötte be a windowst csak fekete képernyó vagy beadót hibaelháritásí menüt ahol visszaálitást tudok csinálni más időpontra de ez se segítet. És akkor így raktam ujra a windowst de nem formáztam az ssd mert képek , videok meg játék mentések voltak az előző windowson és külön adatáróló vinyom meg nincs oda tugyak menteni.

És így jött létre a windows old mappa amibe megvoltak amik keletek de ennek is lehet közze hogy nem lássa a hd 7850 est ?

2018. okt. 19. 13:00
 6/6 anonim ***** válasza:

A windows old mappa az előző windows telepítést tartalmazza. Nem túl szerencsés ezt a nem tiszta telepítést választani.

De elvileg ettől is mennie kellene. A Biosban mindenképp tiltsd az IGP-t! Ha ez megvan, akkor is ad képet a windows IGP-ről?

Én is biosból tiltom, nekem az eszközkezelő nem is mutatja az IGP-t

2018. okt. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!