Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Microsoft Word szöveg...

Tassay Zoltán kérdése:

A Microsoft Word szöveg szerkesztőben készült dokumentum elmentése után a fájl kinézete a következő: Ikon: Adobe Reader ; fájlnév: amit megadtam ; kiterjesztés: . Doc és nem lehet megnyitni. Mit tegyek, hogy ne Adobe legyen?

Figyelt kérdés
Az egyik gépen Microsoft Office 2000 mindegyik programja tökéletesen működik, de a Word szövegszerkesztőben készült dokumentumok bármely helyre elmentett fájlja kinézete a következő: Ikon: Adobe Reader ; fájlnév: amit megadtam ; kiterjesztés: .doc (mert mentéskor a Word dokumentum (*.doc) fájltípus lett választva.) Ezeket a fájlokat nem nyitja sem az Adobe Reader sem Word illetve semmi képen sem nyílik kivéve, ha a fájl neve jelen van a Word "Fájl" nevű főmenüjének az alján, a legutóbb használt fájlok között. Erről a helyről normálisan nyílik és tovább szerkeszthető. Ha a dokumentum nincs a legutóbb használt fájlok között, akkor örökre használhatatlanná válik! Mi lehet az oka, hogyan jön ide az Adobe Reader és hogyan orvosolható? Ugyanez az alkalmazás másik gépre is telepítve van, ahol nem történik hasonló jelenség, minden rendesen működik, pedig azon is van Adobe Reader nevű alkalmazás. Segítséget kérek!

2018. okt. 21. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Jobb egėr klikk társítás word akkor sem?
2018. okt. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van. Jobb klikk a .doc fájlon,majd társítás. Itt kijelölöd a Word-öt és alul, hogy minden ilyen fájlt ezentúl azzal nyissa.
2018. okt. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tabaki ***** válasza:
Nekem az a rejtélyes a történetben, hogy miért nem tudod Wordből a szokásos módon betallózva megnyitni. Ha a legutóbbi fájlok közül megnyílik, akkor így is meg kéne.
2018. okt. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Először is nagyon szépen megköszönöm az ismeretlen, segítőkész embertársaimnak a kérdésemmel való foglalkozást. Igaz, hogy a kapott tanács alkalmazásával még nem oldódott meg a probléma de szerintem akkor is hasznos volt a tanács, mert ebből legalább megtudtuk, hogy hogyan reagál a gép a tanácsolt műveletre és ez belesegíthet egy következő lépés vagy lépések megtervezésére. Íme a gép rejtélyes viselkedése:


Ha jobb egér klikkel kiválasztom a társítás menüt, kizárólag az Adobe jelenik meg, tehát csak ezt társíthatom. Az alatta lévő "egyéb programok" szövegre kattintva sem jön fel a Word, csak az alábbiak:


Internet Explorer

MPC-HC X64

VLC media player

Windows media center

WordPad

Jegyzettömb

Paint

Windows fényképnézegető

Windows Media Player


Az "egyéb programok" menüponton kívül a tallózás ikonnal is próbálkoztam, de ott sincs Word.

2018. okt. 26. 00:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Ms word törlės majd újratelepítės.
2018. okt. 26. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Görgess le a További alkalmazások után, és ott kattints a Másik alkalmazás keresése ezen a gépen feliratra, és tallózd be a gépeden a Word exe fájlját. Nekem ez pl. a "C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16\WINWORD.EXE" útvonalon van.
2018. okt. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy utolsó írja. Lesz egy olyan hogy további alkalmazások keresése ezen a gépen. Ha azt választod akkor te fogod betallózni neki a word-ot. Ennyi!!
2018. okt. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!