Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy film...

Mi lehet az oka, hogy film letöltésekor, azt írja ki a fájl nem lejátszható, vagy érvénytelen fájl?

Figyelt kérdés
Datáról, és Megáról töltöttem, egyiket se nyitja meg a gép.
2018. okt. 28. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet olyan lejátszóval próbálod megnyitni amihez az adott fájltípus nem társítható, nem ismeri fel. Például régen a Windows Media Playerek megfeküdtek a 2 hangsávos videóktól, mert nem tudták külön kezelni és mindkettő szólt. Esetleg megint olyan lejátszót használsz ami nem kezeli a .mkv-t, így nem ismeri fel, nem tudja lejátszani. Vagy olyan lejátszóeszközön (tévé, médialejátszó) akarod futtatni ami nem ismeri az X264-es tömörítést.
2018. okt. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A letöltött fájl kiterjesztése megfelel az aktuális lejátszónak?
2018. okt. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen ennek gond nelkul le kene jatszani,a tobbi fajlt lejatssza.
2018. okt. 28. 11:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezeknél már nem elég csak a kiterjesztést figyelni. Az .mkv és az .mp4 is egy konténerfájl, ezen belül ha olyan konvertálási beállítással van a fájl megcsinálva amit a lejátszód nem támogat, nem lesz jó (például az x264-es és x265-ös tömörítés is .mkv-t csinál, mégsem játsszák le az új tömörítést a régebbi készülékek. Ezért hiába .mkv amit támogat, ha olyan tulajdonságú .mkv amit nem kezel a tévé, akkor nem fogja lejátszani, mást meg igen.

Ilyenkor annyit tehetsz, hogy keresel másik forrást, vagy otthon nekiállsz konvertálgatni a lejátszó igényének megfelelően.

2018. okt. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na,ilyet nem tudok sajnos...akkor igy jartam,majd megnezem online.
2018. okt. 28. 12:00
 6/9 Szirty ***** válasza:
Vagy ISO-ban van a film vagy esetleg ZIP file-ban :D
2018. okt. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
VLC?
2018. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Letöltöttem a VLC-t.A gépen már lejátssza így, de én pendrive-al szeretném megnézni, a TV be dugva.Ott továbbra se játsza le, azt írja a fájl érvénytelen.Érthetetlen miért MKV fájl, ezeket meg tudom nézni máskor a tv.n is minden gond nélkül.
2018. okt. 28. 16:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Mint már írták, az MKV egy konténer. Abba simán lehet olyan kodekkel kódolni amit a tévéd nem ismer fel.
2018. okt. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!