Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » GTX 960 (2GB) -hoz melyik...

GTX 960 (2GB) -hoz melyik processzor ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Most i5 750 van,de elég gyengének bizonyult. Legújabb focisokat,meg Dirt4-et elviszi simán,de egy open world-nál már vannak bajok. Pl. Witcher 3 és Rise of the tomb raider.

A Witchernél találtam egy olyan lehetőséget,hogy tetszően beállítsam az FPS-t,le lockoltam 40-re és így nincs lag de a Raider-nél nem találtam ilyen opciót,fölösen van 60-on,fél percenként akad be.

Szóval,proci ami ezekhez jó lenne a 960-al. Én 7600k-t,vagy 8400-at néztem,de nagyon nem értek ezekhez ezért kérdezem.


2018. okt. 30. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha újabb procit akarsz akkor egy 6/7 generációs Core i5 proci bőven elég lenne a kártyához. Mennyi RAM van a gépben? Az is lehet az akadás oka, bár tényleg amilyen gyenge a mostani procid, szerintem is ott van a gond.
2018. okt. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

8GB RAM van szóval tényleg a proci a weak link

Thx

2018. okt. 30. 19:47
 3/7 Adam1c1 ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy új processzor alá új alaplapot is kell vásárolnod ? Azok alá, amit említettél, nem is olcsó. Ellenben fölösleges. Ha a kártya marad, akkor már csak azt kell eldöntened, hogy használtan akarsz e vásárolni, vagy újonnan, mert ha újat, akkor a hetedik generációsakat felejtsd el, mivel nem gyártják már, így készlethiányosak, és túlárazottak. A nyolcadik generációs is nagyon drága most, de az a leg ésszerűbb. Neked bőséggel elegendő lesz egy i3-8100 . Az is négy fizikai mag, és négy szál. Nekem egy i5-7400 van a gépben, és kijátszottam vele a Rise of The Tomb Raider-t. Simán fut rajta magas beállításokon, élsimítással, 1080P-ben 60FPS mellett, és ennél a procinál egy picit most erősebb az i3-8100 . Az alá kell neked egy megfelelő alaplap, és kész vagy. Viszont ha DDR3-as ramjaid vannak csak, akkor bajban leszel. Mert az új alaplapnak DDR4 kell.
2018. okt. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze ezeket tudtam,de ezt egy ismerős aki ért hozzá elintézné. Engem most csak az érdekelt,milyen cpu-t lenne érdemes szerezni. Látod pl. annyira nem értek hozzá,hogy nem tudtam hogy egy 3-as lehet jobb egy 5-ösnél
2018. okt. 30. 22:56
 5/7 Adam1c1 ***** válasza:
Mindig a legújabb generációt kell választani, mert ár-érték arányban azok ésszerűek. i3 most azért jobb korábbi i5 nél, mert 2018-tól az i3 is négymagos lett, és magasabb órajelet kaptak. Az jó dolog, ha van egy ismerős, aki ért hozzá, de az anyagiak miatt is mondom, hogy kalkuláld bele a költségvetésbe a proci mellett az alaplap, és a ram cserét is. proci lehet hogy meglesz 40 -ből, de az alaplap is 30 körül , a ram is 30, és akkor már ott vagy hogy elköltöttél úgy egy százast gépre, hogy ennek a fele sem a procira ment.
2018. okt. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát..ahogy a mondás tartja,ilyen ez a pop szakma. Ugyanezt lehet mondani,ilyen ez a gaming szakma. Ha meg nagyon brutál procit akarsz akkor meg a vidikártya gyenge hozzá. Tárca utáló.

Amúgy,mikor vettem ezt a gépet,a csávó mondott valami olyat,hogy ez az alaplap még jó fejlesztésekre,bár nem tudom milyen messzire elég ez,gondolom az olyanokra már nem amiket ti mondtatok. ASRock H55M-GE

2018. okt. 31. 11:51
 7/7 Adam1c1 ***** válasza:
Az a lap már nem jó semmire. A régi hardvered alá nyilván jó, de mai hardverek alól kiöregedett. általában úgy működnek ezek a dolgok (legalábbis intel oldalon) , hogy pl anno aki megvette a hatodik generációs procikat i3 - i5 - i7, az még következő éven, az új generációra lecserélhető volt, egy bios frissítéssel. Nem volt szükség alaplap cserére, mert a foglalat ugyanaz. No de a nyolcadik generáció, már új alaplapot igényel. magyarul általában egy alaplap ki tud szolgálni két processzor generációt, de többet nem. Változik a foglalat típusa, vagy mérete. Az alaplap elavultnak számít onnantól. Ha most veszel egy nyolcadik genrációnak megfelelő alaplapot, jövőre kicserélheted kilencedik generációsra benne a procit alaplap csere nélkül, ha akarod. De esetedben túl nagy a váltás. DDR3-as ramjaid vannak, mert az alaplapod azokat támogatja, de az új proci alá az új alaplapba már nem lesznek jók. szóval amúgy persze bővítheted, fejlesztheted a gépedet a régi alaplapoddal, de a proci cserét felejtsd el. vagy max használtan veszel egy belevalót. de amit most jelenleg kezdeni tudsz vele, az max annyi, hogy több ramot veszel bele, és egy új videokártyát.
2018. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!