Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Más is kicsit becsapva érzi...

Más is kicsit becsapva érzi magát?

Figyelt kérdés

Oké, nem a legnívósabb főiskolán, mert Egerben végeztem jó 15 évvel ezelőtt programozóin.

Ott bohóckodtam, nagyjából alapszinten végigmentünk a témán, gyakorlat bla bla meg volt egy rakás töltelék.

Most meg látom, hogy 2018-ban olyan frankó pár hónapos képzések vannak, hogy az nem is igaz.

Ma kaptam egy ilyen suli anyagához logi t, kíváncsi voltam.

Teljesen szisztematikusan, a lényegre koncentrálva, szinte 80%-ban gyakorlatorientált videók, feladatok vannak fent kb olyan egyszerűre faragva, hogy egy szefó is megérti.

WTF?

Kész marhaságnak érzem a diplomám, szerintem idő kérdése és vagy felveszik a versenyt a fősulik vagy el fognak terjedni ezek a képzések.


2018. nov. 8. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
15 év különbség az IT világában rengeteg, semmi kivetni való nincs ebben.
2018. nov. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem teljesen.


Ezek a képzések arra a hazug hype-ra építenek, hogy a magyar munkaerőpiacról több mint 20000 informatikus (de a különböző újságok írnak százezres számokat, meg informatikus helyett csak programozók) hiányzik, hogy programozni rettentően egyszerű megtanulni, és 4 hónapnyi gyorstalpaló után máris el lehet helyezkedni 200 ezres kezdőfizuval.


Abban igazad van, hogy az állami képzések - legyenek azok bármilyen szintűek - nem teljesen követik az aktuális trendeket, de be kell látnod, hogy:

* a diplomádat 15 éve(!!!) szerezted

* a technológia rengeteget változott azóta

* az informatikában az önálló, folyamatos, autodidakta továbbképzés elengedhetetlen (neked is adott volt rá a lehetőség!)

* Neked vannak stabíl matematikai és számítástudományi alapjaid - egy ilyen gyorstalpaló képzésről kikerülőnek meg nem biztos. Te el tudsz helyezkedni bárhol, Ő viszont nem biztos (sok állásajánlat felsőfokú diplomát igényel meg).

2018. nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, én nem akarom, hogy reklámnak tűnjön, ezért még privátban se írok pontos nevet, de szivarognak be elég szépen és nem 200 ezres fizuval, hanem többel.

Egyébként abban igazad van, hogy nem infós hiányzik, hanem profi fejlesztő stb.

2018. nov. 8. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!