Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pár dolog megváltozott a...

Pár dolog megváltozott a gépemen. Hogy tudnám visszaállítani?

Figyelt kérdés

1. Valamiért most minden fájl neve mellé kiírja a formátumot. (Pl. a képekhez a .JPG-t a zenékhez a .mp3-at) és ez régebben nem volt így, csak a fájl neve volt látható


2. Amikor mappán belül elkezdtem írni a billentyűzeten automatikusan kijelölte azt a fájlt vagy mappát amelyiket először megtalálta. Most viszont valamiért egyből a keresőbe írja be, amikor nem is kattintottam bele. Elég idegesítő, mert így csak akkor találok meg valamit, ha pontosan írom bele.


Ha valamelyiket tudjátok hogyan tudom visszaállítani, kérlek segítsetek!



2018. nov. 17. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiterjesztés: Nézet panel/fájlnévkiterjesztések (pipa), a másikat még nem tapasztaltam.
2018. nov. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem találom, mindenesetre azért köszönöm. (Win. 7-em ha ez segít.)
2018. nov. 17. 15:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézet --> mappa beállításai --> ismert fájltípusok kiterjesztéseinek elrejtése
2018. nov. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tabaki ***** válasza:

„csak a fájl neve volt látható”

A számomra mindig ez volt a legbosszantóbb és legfölöslegesebb alapbeállítás: Az mégiscsak a minimum, hogy az ember pontosan tudja, mi van a saját gépén, nem? Lehet, hogy a Microsoft elkezdte nagykorúnak nézni a felhasználóit, és mostantól a korrekt név az alap? Ha igen, akkor részemről nagy piros pont, de a fenti módon nyilván visszaállítható.

A második nekem sem ismerős, majd kipróbálom, ha találkozom egy windowsos géppel. Ettől függetlenül meglepne, ha a kereső tényleg ragaszkodna a pontos beíráshoz, és nem elégedne meg a névnek csak egy részével is a listázáshoz.

2018. nov. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, ezt a kiterjesztésest elég hülye dolog kikapcsolni. Meg nálam a rejtett fájlok is be vannak.
2018. nov. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megoldottam már, de azért köszönöm a válaszokat! Egyébként igen, akivel eddig beszéltem az szerette ha a kiterjesztése is ott van, de engem idegesít.
2018. nov. 19. 09:18
 7/8 tabaki ***** válasza:
Ez nemcsak szeretés kérdése. A kiterjesztés megjelenítése addig fog idegesíteni, amíg szerepet nem kap az életedben az eltérő formátumok közötti különbség. Amikor egy „képet” nem tudsz átlátszó háttérrel menteni, egy „hang” nem olyan minőségben szólal meg, mint szerkesztés közben, amikor egy gondosan összerakott „videót” nem tudsz feltölteni a YouTube-ra, akkor majd világosabb lesz, mi a haszna annak, ha ismered a fájlnévnek azt a néhány bosszantó plusz betűjét is.
2018. nov. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem ezek mind külön mappában vannak, úgyhogy pontosan tudom melyiknek mi a formátuma. Egyébként évek óta szerkesztek képeket, vágok videókat/zenéket és nagyon jól működött ez a módszer. :)
2018. nov. 22. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!