Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vettem egy régi monitort HP...

Vettem egy régi monitort HP LP2065 honnan tudom meg hogy van e káros anyag kibocsájtása, mert elég kellemetlen a szaga hátul a szellőzőnél?

Figyelt kérdés

amit találtam róla az semmit nem mond, attól még lehet káros anyagkibocsájtása

[link]

pl: azt irja pvc t is tartalmaz, bocs, tökre nem értek hozzá , csak nem szeretném feleslegesen mérgezni magam, köszi minden választ



2018. dec. 7. 16:50
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

Több mint 10 éves típus.

Lehet nem takarították ki normálisan belőle a sok lerakódott ganét mielőtt leadták neked, és mikor eléri az üzemi hőt, ennek a bukéját érzed.

Ettől még nem fogsz meghalni. De ha ilyenek miatt aggódsz, legközelebb vegyél újat.

2018. dec. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, nem a bukéja zavar azt elviselem csak a károsanyagkibocsájtás mint irtam is , de ha nincs vele gond akkor én is nyugodt vagyok, csak tudom hogy 10 évvel ezelött mások voltak a követelmények, ezért kérdeztem, és mivel listát erről nem találtam gondoltam megkérdezem nálam sokkal okosabb emberektől
2018. dec. 7. 17:08
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
Szerintem erre odafigyelnek, főleg egy HP szintű cég.
2018. dec. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi!
2018. dec. 7. 17:16
 5/6 Szirty ***** válasza:

Én még sosem hallottam olyat, hogy egy monitor bármilyen anyagot bocsátana ki, nem hogy károsat (hacsak nem füstöl éppen).

Káros sugárzást esetleg. Arra vannak emissziós szabványok...

2018. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
én még régen láttam a tv ben hogy beszüntették bizonyos müanyagok felhasználását mert károsak voltak az egészségre a monitoroknál, " kipárolgás" de azóta már kiderült egy csomó más anyagról is hogy károsak az egészségre ezért kérdeztem
2018. dec. 8. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!