Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy éri meg jobban, ha nast...

Hogy éri meg jobban, ha nast veszek és abba belső hdd-k (4 hdd fér bele) vagy 2-4 terrás 3.5-ös külső hdd-ket nagyobb mennyiségű kisebb nagyobb torrentek seedben tartásáért?

Figyelt kérdés
A gép így is úgy is be lenne kapcsolva 0-24 ben.
2018. dec. 10. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a nat ténylegesen csak adattárolásra használnád és a gép 0-24 be van kapcsolva akár van nas akár nincs akkor a nas felesleges. Viszont! A nason keresztül tudnál torrentezni, a fogyasztása töredéke egy géphez képest, na meg nem kell hurcolni, eléred gépről, telefonról, stb, főleg ha van okos tv akkor azon is eléred. Igazából ha a gép a torrent miatt menne 0-24 akkor azt hanyagolhatod is és ha van rá keret akkor inkább nas, adatbiztonság szempontból is jobb, tekintve hogy raid kötetben tud dolgozni.
2018. dec. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem otthonra elég egy 2 rack-es NAS, 100 körül már kapsz egy komolyabb Synology-t vagy QNAP-ot (Torrenthez jobb a Synology szerintem). Én a DS216 Play-t vettem anno plusz raktam bele 2db 4TB-os WD RED-et RAID1-ben, mert nekem a sebesség a lényeg, nem az adatbiztonság (van egy 1TB-os OneDrive-om Office365 előfizetés keretén belül és oda szinkronizálja a NAS azokat a dolgokat, amelyeket nem szeretnék elveszíteni).
2018. dec. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
...akarom mondani RAID0-ában (mindig keverem).
2018. dec. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:
tera
2018. dec. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a gép be van kapcsolva úgyis úgyis akkor a gépre kosd rá a hddket. Felesleges pénzt energiát pazarolni.
2018. dec. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!