Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy canon mg 5650 nyomtató...

Nagy2Gyo kérdése:

Van egy canon mg 5650 nyomtatóm b203-as hibakóddal mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Talán nyomtatófej hiba?

2018. dec. 11. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Felhasználói kézikönyv 943. oldal:

B203

Ok

Olyan hiba történt, amelynek elhárításához kapcsolatba kell lépnie a szervizközponttal.

Megoldás

Kapcsolja ki a készüléket, és húzza ki a készülék tápkábelét a tápcsatlakozóból.

Lépjen kapcsolatba a szervizközponttal.

2018. dec. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! Valami értelmesebbet várok! Azon már túl vagyok, és egy reseten is. Ez a hiba elég gyakori a canon-nál és a hiba okára vagyok kiváncsi,nyomtatofej vagy egyéb hiba!!!!!!!!
2018. dec. 11. 13:13
 3/6 CspCsj ***** válasza:

Elvileg elakadt/piszkos/sérült nyomtatófej okozza:

- több esetben megjavult ha kikapcsolt állapotban kinyitod a patronokat takaró fedelet, majd bekapcsolás után, mikor megindul a nyomtatófej, akkor visszazárod, végül pár perces önjavítási folyamat után jó lesz: [link]

- valakinek meg elég volt, ha vízzel alaposan kimosta a fejet: [link]


Biztos találni még több tippet, ha a fentiek nem működnének:

[link]

2018. dec. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A patronokat takaró fedelet felnyitottam,majd bekapcsoltam, utána lecsuktam és a b203 -as kod eltünt de pár perc mulva mikor már örültem a sikernek újból feltünt.Újból végig csináltam a műveletet és eltünt,vártam 5 percet és új patronokkal elinditottam egy próbanyomtatást aminek a közepén egyszerüen kikapcsolt! Ez egy fos, pedig nagyon olcson lehetne vele nyomtatni.
2018. dec. 11. 22:09
 5/6 JulesTS válasza:
100%

Nekem közvetlenül firmware frissítés után jelent meg a hiba (sikeres frissítés után 3 másodperc). Szervíz fejcserét javsolt 35eFt-ért. Az ügyfélszolgálat megcsak azt hajtogatta, hogy nem a firmware frissítés okozta a hibát. Közvetlenül előtte még nyomtatott (ahogy azt éveken keresztül tette...).

A CspCsj által is javasolt megoldás eltüntette a B203-as hibát.

Nyomtatni nyomtat, csak az a baj, hogy egyetlen tintacsepp sem jut a papírra. Viszont a fejtisztításkor szépen kifröcsköli a szivacsra a tintát...

Ezen az oldalon, a kommentben leírt megoldás javította csak:

[link]


(vettem egy Epson EcoTank-ot)

2019. szept. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam egyik sem segített.

Hiába áramtalanítottam, fedél fent-lent, csak a hibakód jött be.


Addig jutottam, hogy Fedél fent, Bekapcs, és PC-ről ráküldtem gyorsan egy Fokozott tisztítást.

Mire bekapcsolt a Canon, el is indult a tisztítás, kijött 2 tesztoldal, aztán 4 oldalt már tudtam is nyomtatni.


Hogy meddig lesz így jó, nem tudom.

Kellett neki ez a tisztítás.

Az utángyártott tinta tett be neki?

Ritkán használjuk, havi pár oldal.

2021. máj. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!