Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám újratelepíteni...

Hogyan tudnám újratelepíteni a Windowst adatvesztés nélkül?

Figyelt kérdés

Újra szeretném telepíteni a Windows 7est, mert egy vírus(vagy valami hiba) miatt nem indul el. Legalábbis, ha elindítom akkor egy fekete képernyő fogad háttérvilágítással és a klasszikus egérrel, emiatt nem tudom egyszerűen a pendrivera menteni az adataimat.

Boot menüt betudom hozni meg minden rendben van, csak amikor a "Windows indítása" felirat van azután csak a fekete képernyő fogad.

Így még valahogy menthetőek az adataim vagy mindegyik oda? Nagyon fontos dolgok vannak a HDD-n, de így nem tudok hozzáférni..

Ha ez segít, a HDDn belül 2 partíció van, a 2.-on nincsenek annyira fontos dolgok.. (Arra gondoltam, hogy talán lehetne erre telepíteni és valahogy megoldani, hogy ez bootoljon. )



2018. dec. 17. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Kiírsz egy Hiren's bootCD-t, azon egy komplett oprendszer van, HDD tesztelő, javító progikkal. Ezzel átmásolhatod az adataidat a 2. partícióra...

[link]

2018. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze ehhez kell egy működő gép ha már nem vagy eleve felkészülve az ilyen vészhelyezetekre.
2018. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1,2

Azaz úgy érted, hogy pl. haverom pcjén ezt kiírom CDre (vagy pendrivera), bedugom a saját gépembe, ezzel bootolom a PCt és átmásolom vele az első partícióról a dolgokat a másodikra?

Ui: Bocsi, nagyon sügér vagyok a gépekhez, azért kérdeztem rá mégegyszer :D

2018. dec. 17. 20:15
 4/9 anonim ***** válasza:

"HDDn belül 2 partíció van, a 2.-on nincsenek annyira fontos dolgok."

Pedig ezen kellene lennie a fontos dolgoknak.

2018. dec. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

NE telepíts 2 HDD-re! Csak a C-re egyedül!

Ami ott van adatod -C-, azt másold át a másik partícióra valami live rendszerrel (Hiren's pl). Aztán bootolsz a telepítővel, formázod a C-t...next-next.

2018. dec. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, CD-re penre kiírod, boot róla. Lesz egy sokfunkciós netes oprendszered többféle fájlkezelővel, de elég akár az intéző is. Azt másolsz át a "C"-ről ami kell, majd bootolsz egy telepítőlemezről és format majd telepítés.

Legközelebb viszont - pont ezért - ne a "C"-re rakd a személyes és fontos dolgaidat, hanem a "D"-re és akkor semmit nem kell másolgatnod...

2018. dec. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves #4!

A 2. Partíción a játékaim vannak, mert a C-n nem fér el..

A C-n zenék, fotók, jelszavaim, és egyéb fontos dolgaim vannak az asztalon, ami tudtommal a Cről érhető el. ()

2018. dec. 17. 20:38
 8/9 A kérdező kommentje:
A zárójelbe akartam, csak mellényomtam: a D-n viszont a játékok miatt nem férne el az összes adatom, viszont ugyanez visszafele a C-n pedig a játékok nem férnének el a Windows és a progik miatt. De legközelebb a legfontosabb dolgokat akkor majd egy harmadik partíción fogom tárolni. (esetleg kibővítem a jövőben a jelenlegi 140 GB-ot, de ez már más téma..)
2018. dec. 17. 20:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Ebben z esetben az is jobb megoldás lenne ha pár játék a "C"-re kerül és az összes saját cucc a "D"-re...
2018. dec. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!