Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Spotify-ról felvett zenéket...

Spotify-ról felvett zenéket milyen bitrátával exportáljam?

Figyelt kérdés

Spotify-ról veszek fel zenét audacity-vel, hogy tudjam mp3 lejátszón hallgatni útközben a buszon.


Utána néztem a neten, és elvileg a Spotify PC-ről elérhető webes lejátszója 128kb/s-ot tud, ergó elméletileg ha ugyanezzel a bitrátával exportálom a felvételeket, akkor jónak kellene lennie, azonban mégsem szól úgy, mintha otthon gépről hallgatnám. És igen, ugyanazzal a Panasonic fejhallgatóval használom az mp3 lejátszót is, mint amit PC-be szoktam dugni.


Eddig "Windows WASAPI-> Hangszórók" opcióval vettem fel a hangot, de az jutott eszembe, hogy mi van, ha a Sound Blaster kimenetét egy árnyékolt kábelen visszavezetem egy másik hangkártya vonalbemenetébe(ha túl erős a jel, kap soros ellenállást)?

Van értelme?


Mert elvileg a hangkártyámban van DAC, azaz analóg a kimenete. Ezzel elméletileg átugorhatom a Spotify 128kb/s-os bitrátájának határát, mert ekkor már analóg jelet digitalizálok digitális jel rögzítése helyett.


Érdemes próbálkozni ilyesmivel, Vagy sose fogok 320kb/s mp3-at csinálni a webes Spotify-ból?



2018. dec. 20. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Előfizetés nélkül az életben nem lesz értelmes minőségű belőle...
2018. dec. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De PC-n meg valamiért egész jól szól a 128kb/s-al is, ez miért van? A Sound Blaster teszi?
2018. dec. 20. 13:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Havi 1 euróért elő tudsz fizetni. Cserébe legálisan, korlátlanul, offline, jó minőségben és egyszerűen hallgathatsz zenét, korlátlan átugrással és egyebekkel. Amíg rögzítheted meg időzítheted a felvett hangot, rengeteg időd megy el vele. Nem egyszerűbb lenne?
2018. dec. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, mert az drágább az ingyenélésnél.
2018. dec. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"elvileg a Spotify PC-ről elérhető webes lejátszója 128kb/s-ot tud, ergó elméletileg ha ugyanezzel a bitrátával exportálom a felvételeket, akkor jónak kellene lennie"

Nem.

A Spotify free 160 kbps-os Ogg Vorbis streamet használ.

Ha ezt lejátszás közben a lejátszó és a DAC közé ékelődve rögzíted és újból betömöríted veszteséges kódekkel (MP3, Ogg Vorbis, WMA,...), annak a hangminősége csak romolhat.


Két dolgot tehetsz:

* veszteségmentes tömörítést - például FLAC - használsz (már ha támogatja a lejátszó), így megmarad a 160 kbps-os Ogg Vorbis minősége

* magát a 160 kbps-os streamet mented le


"mi van, ha a Sound Blaster kimenetét egy árnyékolt kábelen visszavezetem egy másik hangkártya vonalbemenetébe"

Akkor még további tényezők - Sound Blaster DAC, másik hangkártya ADC, kábel, jelszintű erősítők - ronthatnak a minőségen.


"Vagy sose fogok 320kb/s mp3-at csinálni a webes Spotify-ból?"

Annak nem lesz olyan minősége, mintha egy eredeti tömörítetlen hanganyagból csinálnál 320 kbps-os mp3-at, mivel a stream is eleve 160 kbps-os Ogg Vorbis.

2018. dec. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jó ötlet. Megpróbálom 160kb/s-al kiexportálni, meg megpróbálom flac-el, hátha viszi az mp3 lejátszóm.

Amúgy a 128kb/s-ot innen vettem:

[link]


A Premiumot ajánlóknak:

Applikációból nem tudom hallgatni mp3 lejátszóról. Minek fizessek a jobb minőségért, amikor még az ingyenes verzió minőségét sem tudom rögzíteni. Amíg nem sikerül jó minőségben rögzíteni, nem fizetek elő, mert úgyse tudnám élvezni a jobb minőséget.


Viszont ha megtalálom a tökéletes beállításokat, tervezek előfizetni premiumra. Addig viszont csak kidobott pénz. És igen, lehet offline hallgatni, de csak telefonról, én meg lejátszóról szeretném hallgatni.

2018. dec. 22. 11:26
 7/9 anonim ***** válasza:

"Megpróbálom 160kb/s-al kiexportálni"

Ha a 160 kbps-os Ogg Vorbis streamet

"The desktop app’s standard quality is Ogg Vorbis 160kbit/s."

rögzíted, és azt tömöríted újra be 160 kbps-os MP3-ba, ott további minőségvesztés lép fel.


Mutatok egy példát: generáltam 1 másodpernyi fehérzajt:

https://vocaroo(pont)com/i/s19HAW8JG61R

ennek így néz ki a spektrogramja:

[link]


Majd ezt tömörítettem 160 kbps-os Ogg Vorbis kódekkel:

https://vocaroo(pont)com/i/s1CnCcn0hGVT

alig látszik bárminemű változás:

[link]


Viszont a 160 kbps-os MP3-ba tömörítés:

https://vocaroo(pont)com/i/s0Y4W8TMEN29

már eléggé látványos:

[link]

20 kHz-es aluláteresztő szűrőt mutat.

2018. dec. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha előfizetek premiumra, és az eleve magasabb minőségű streamet rögzítem, összejöhet, hogy szépen szóljon az mp3?

Mert a lejátszó nem viszi a flac-et, az ingyenessel meg szar.


Vagy maga az mp3 rontja le a minőséget(a tömörítéssel), és bármit exportálok ki mp3-ba, az nem lesz az igazi? Mármint, ha 320kb/s-os streamet rögzítek, majd exportálok ki ugyanezzel a bitrátával, van esélyem, hogy jó lesz, vagy mp3-al semmilyen bitrátával sem lesz igazán jó?

2018. dec. 24. 02:22
 9/9 anonim válasza:
Szerintem csak másold ki a zenék youtube linkjét, másold be ytmp3.cc-be és töltsd le :DD tudom h nem legal, de manapság mindenki már így csinálja. És még jó minőségű is :D egyszerűbb mint felvenni és exportálni.
2019. szept. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!