Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet átrakni a Windows...

Hogyan lehet átrakni a Windows 10-et HDD-ről, SSD-re könnyen?

Figyelt kérdés
CSAK a win 10-et akarom átrakni, neten rengeteg módot néztem már rá, de ezt nem hiszem el, hogy nem lehet egyszerűbben megoldani, már gondolkodtam rajta hogy inkább átrakom a fontos dolgokat és újratelepítem.

2018. dec. 26. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Háát. A legegyszerűbb az újratelepítés. Annál minden más bonyolultabb és hamarabb is kész egy reinstall.
2018. dec. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ha ilyet kell csinálni, akkor az Acronis True Image -et szoktam használni, csak pár kattintás az egész.

A lényeg, hogy legalább akkora legyen az SSD kapacitása, mint amennyit a rendszerpartíció használ. Technikai okokból az SSD -t sosem szabad teleírni, mindig 10-15% szabad hellyel kell rendelkezzen.


Amúgy ezt csak magánvélemény, de én egészségesebbnek tartom SSD -re váltáskor a rendszer újratelepítést. Azért egy átlagfelhasználónak nincs annyi szoftver a gépén, hogy néhány óra alatt ne lehessen helyreállítani.

Persze csináltam már autószerelő laptopját, ott választottam a klónozást inkább, mert pótolhatatlan szoftverek voltak rajta, ami kellett a munkájához.

2018. dec. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Újra kell rakni, mert amúgy egy bug halmaz lesz, ugyanis megváltozik alatt a hardver környezet
2018. dec. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van rá tool (pl. EaseUS), de senki nem ajánlja, mert előfordulhatnak furcsa anomáliák, meg amúgy is túl sok effort, ha csak egyszer csinálod meg.

Win telepítés ssd-re kb 15 perc, a programok telepítésére pedig nagyon erősen ajánlom a Chocolatey nevű parancssoros csomagkezelőt. A lényege az, hogy beírod a félsoros install parancsokat, és mindent telepít. Később egy paranccsal lehet minden szoftvert frissíteni vele.


Ha kell, akkor segítek a Chocolatey parancsokkal, de van összesen 3-4 opció, amit meg kell jegyezni.

2018. dec. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szirty ***** válasza:

Ahogy P.O.C. írja egyszerűen klónozni kell a partíciót az SSD-re.

Annál se nem egyszerűbb se nem rövidebb az újratelepítés.


A hardverkörnyezet megváltozása nem fogja hanyatt vágni nem kell ettől félni.

2018. dec. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, hogy miért olyan jó bohóckodni az ilyen rendszermásolgató programokkal. SSD-re max. egy óra alatt mindent fel lehet rakni oprendszerrel, frissítéssel, programokkal együtt, míg ha ilyen Macrium Reflect és társaival lehet agyalgatni, hogy ugyan mikor mi fog letérdelni. Húzd le a HDD-t, dobd fel a rendszert az SSD-re, majd ha végeztél, HDD vissza és lemezkezelőben kap egy betűjelet - kb. ennyi.
2018. dec. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szirty ***** válasza:

"Nem igazán értem, hogy miért olyan jó bohóckodni az ilyen rendszermásolgató programokkal. SSD-re max. egy óra alatt mindent fel lehet rakni oprendszerrel, frissítéssel, programokkal együtt, míg ha ilyen"


nyilván magadból indulsz ki ahogy én is.

Nekem ez két napos meló napi 8-10 órában ami szerinted 1 óra.

És utána még hetekig naponta többször belefutok hogy hopp ez sincs fent, hopp nincs beállítva a másodlagos IP cím, hopp a VPN, hopp az MPI drivert elfelejtettem, hopp nem emlékszem melyik verziójú MCT10-et tettem fel és ez nem az amit telepítettem, hopp, ez, hopp az, hopp amaz. Eltelik egy pár hét mire kb. felveszi a korábbi használhatóság szintjét a rendszer.


Aki szerint ennél nem egyszerűbb klónozni az ne klónozzon. A választás szabad, csak ne téríts. Ez nem vallás! :)


Én maradok a jól működő és bevált módszernél. Nem is beszélve arról hogy ha elrakod a part. image-et akkor egy durva probléma után hamar vissza tudod rakni a komplett feltelepített rendszert.

2018. dec. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
@7: A kérdező csak a Win10-ről beszélt, semmi extráról. Az azért nem 8-10 óra (még a Win95-ös időkben se volt ennyi).
2018. dec. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szirty ***** válasza:

#8!

"max. egy óra alatt mindent fel lehet rakni oprendszerrel, frissítéssel, programokkal együtt"


Erre vonatkozott amit írtam.

2018. dec. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!