Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most vásároltam egy laptopot...

Normen123 kérdése:

Most vásároltam egy laptopot amin az operációs rendszer Endless Os. Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Vásárlás előtt utána néztem, olvastam ezt-azt viszont arra nem gondoltam,hogy nekem szükségem lesz az Office csomagra és a Visual studiora. Ezeket lehet futtatni, normálisan működtetni?

2018. dec. 29. 21:53
 1/7 tabaki ***** válasza:
100%

Semmit sem tudok az Endlessről, de linuxról lévén szó, az MS-Office valószínűleg jól helyettesíthető a LibreOffice csomaggal -- ez természetesen függ attól is, hogy milyen szintű kompatibilitást vársz el. A Visual Studiónak szerintem csak a Code változata létezik linuxra, amely a kódolást igen, viszont a vizuális tervezést tudomásom szerint nem támogatja. Nem írod, hogy milyen programnyelvre gondolsz, de ha C#-ra (a VS-t általában ezzel azonosítják a kérdezők), akkor használható helyette a MonoDevelop.

A két program eredeti windowsos változata nyilván nem futtatható. Ha úgy gondolod, hogy feltétlenül ezekhez vagy kötve, valószínűleg azzal jársz legjobban, ha Windowsra cseréled az oprendszert.

2018. dec. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! A kérdés azért merült fel bennem, mert informatikából érettségizek emelt szinten és a tanárom ad haza feladatokat amit vissza kell küldeni e-mailben. Programnyelvként pedig C#-ot tanulok igen, azt kifelejtettem.

Nem nagy érvágás ha nem fut rajta az Office vagy a Visual, mert van egy asztali pc-m ahol ezeket gyakorlom. A laptopot egyetemre vettem jegyzet írásra és programozasra. Minden esetre megnézem milyen és ha nem jön be akkor megfogadom a tanácsod és windowsra váltók.

2018. dec. 30. 09:02
 3/7 tabaki ***** válasza:
100%
Hm, ez a Windowsra váltás talán nagyobb nyomatékot kapott, mint szántam néki... én magam is linuxot használok már sok éve. Jegyzetelésre a LibreOffice több, mint alkalmas. Ami a C#-programok fejlesztését illeti, arra linuxon a Mono keretrendszer használható (Ennek IDE-je az említett MonoDevelop). Én ezzel csak a magam kezdő szintjén szereztem tapasztalatokat, de azok kedvezők, a Monoval lefordított eddigi programjaim Windowsban is kifogástalanul futnak.
2018. dec. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Monodeveloper tudja futtatni a windows formos alkalmazásokat és persze a konzolos alkalmazásokat.

Vscode az csak konzolos ha jól tudom,mert ott a net core-t használja.

Monodeveloper sokkal jobb vscode-hoz képest.

2018. dec. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez az Endless egy hulladék (nekem nem sikerült normálisan használnom).

Szerintem inkább tegyél rá egy normális Linuxot.

2018. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 nem olyan rossz bár igaz, hogy a gyártók pld: acer linpus linuxot tett ami elavult,de persze a felhasználó azután egyből a windowst teszi fel,mert azt ismeri... és nem, hogy egy ubuntu/linux mint vagy esetleg a Manjaro linux lenne rajta...

Ezzel csak azt érik el , hogy vedd meg drágábért a windows-t.

laptop+ előre telepített OEM windows általában olcsobb.

Persze a linuxos és windows között nem szokott sok árkülönbség lenni.

2018. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tegyél rá inkább egy Ubuntut.
2021. jún. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!