Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri ez a számítógép a 140...

Megéri ez a számítógép a 140 ezret? És tudna futni rajta rendesen a pl. : CS:GO, vagy az MTA? Köszönöm előre is a válaszokat. Esetleg egy konfiguráció ajánlatnak is örülnék ha valaki tud jobbat 200 ezerig.

Figyelt kérdés

Konfiguráció típusa Asztali számítógép

Használat Gamer

Operációs rendszer Free DOS

Súly 8 kg

Szín Fekete

PROCESSZOR


Processzor gyártó AMD

Processzor típusa Ryzen 5

Processzor model 2400G

Processzormagok száma 4

Architektúra Zen

Alap frekvencia 3600 MHz

Turbo Boost frekvencia 3900 MHz

Cache 6 MB

Integrált grafikus processzor AMD Radeon™ Vega 11

ALAPLAP


Alaplap gyártó Gigabyte

Alplaplap model Gigabyte AB350M-DS3H

Processzor foglalat AM4

Chipset AMD B350

Hátpanel portok 1x PS2, 4x USB3.0, 4x USB2.0, HDMI, DVI, LAN, Hang

Hálózat 10/100/1000

RAM MEMÓRIA


Memória típusa DDR4

Memória kapacitás 8 GB

Memória frekvenciája 2400 MHz

Maximális memória 16 GB

Elfoglalt slotok 1

TÁROLÁSI KAPACITÁS


Tárhely típusa HDD

HDD/SSHD gyártó és modell Toshiba

HDD/SSHD kapacitás 1 TB

HDD/SSHD csatolófelület SATA 3

HDD fordulatszám 7200 fordulat/perc

VIDEÓKÁRTYA


Videókártya típusa Integrált

Videókártya model Vega 11

KIJELZŐ


Webkamera Nincs

HÁZ & TÁPEGYSÉG


Ház gyártó & model Danubius

Ház típus Middle Tower

Tápegység teljesítmény 500 W

Optikai meghajtó DVD RW

Processzor hűtés típusa Levegő



2019. jan. 1. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez valami előre összerakott gép? Nekem úgy tűnik, azért kérdem.

A RAM-ból lehetne 2 modul DualChannel üzemmódban, ha már az IGP-t használja a gép, hogy kihasználhasd maximálisan azt. Én a tápegységben sem bízom annyira, de ha brand gép, akkor gond nem lehet, hisz remélhetőleg ma már figyelnek ennyire a gyártók brand gépek esetében. Egy SSD is lehetne benne, bár ezt utólag be tudod szerelni te is a gépbe. A rá telepített rendszer az meg ugye mindegy, bármikor felrakhatsz egy neked megfelelőt.

Maga a gép a leírt játékokat maxon is vinni fogja, ezt kétségtelen, nincs nagy gépigényük eleve a játékoknak. Arra kell csak figyelni, hogy mindenképp DualChannel módban 2db RAM modul legyen a gépben, mert máskülönben kb. feleannyit fogsz tudni csak kihozni abból a Vega 11-ből.

2019. jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezekből az adatokból azt mondanám igen, de előre összeszerelt gépeknél sajnos ez nem elég.


Előre összerakott gépek mindig drágábbak, mert rá kell tenni az összeszerelőnek a munkadíjat + profitot. De mivel ezekkel együtt a gép túl drága lenne, ezért elkezdenek észrevétlenebb területeken spórolni. Tehát a legfontosabb hardverek lehet, hogy jól fognak kinézni az árért cserébe, de spórolni fognak a hűtésen, a házon és ami a legfontosabb, a tápegységen.


Én pár hónapja építettem egy nagyon hasonló gépet, annyi különbséggel, hogy 2400G helyett 2200G-t használtam, de ezen kívül megegyezik (csak márkabeli különbség van). Az volt 130e körül, úgyhogy ez 140e-ért nem hangzik rosszul egyáltalán. Éppen ezért vagyok biztos benne, hogy valahol lehúzás van. A procinak elég a gyári hűtő, úgyhogy ott nincs nyereség, így garantálom, hogy valami ótvar rossz noname tápegységet raktak a házba, ami remélem mondanom sem kell, hogy kizáró tényező kell, hogy legyen. Nekem a 130e-ben egy Cooler Master 80+Bronze táp van, az összerakottban meg valami tűzvédelmi előadás leselejtezett mintapéldánya. A ház egy valamirevaló full edzett üveg ház 2 120mm-es ventivel, az összerakott valami üzemi fém doboz, lehet ventik nélkül.


Szóval előre összerakott gép sohasem éri meg. A legjobb, ha személyesen rakod össze. Közel sem olyan bonyolult, mint amilyennek tűnhet és nagyon sok pontos, részletes leírás/videó van az interneten segítségként. Vagy ha van ismerősöd, aki ért hozzá, kérj tőle segítséget.

2019. jan. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A rambol dual 3200-as kellene, igy nagyon visszafogja
2019. jan. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!