Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyit keres kb. egy rendzser...

Zsiga.biga kérdése:

Mennyit keres kb. egy rendzsergazda?

Figyelt kérdés
Mennnyit keres egy tanfolyamot elvégzett rendszergazda Budapesten? (Tanfolyam: Windows, Linux szerverek használta, stb...)

2019. jan. 3. 01:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Pályakezdő.
2019. jan. 3. 02:04
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Minimum bruttó:

"a legalább középfokú iskolai végzettséget, vagy középfokú szakképzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatott munkavállaló részére alapbérként megállapított garantált bérminimum a teljes munkaidő teljesítése esetén 2019. január 1-jétől havibér alkalmazása esetén 195 000 forint"

Forrás: [link]


Illetve: [link]

2019. jan. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát az elég szánalmas fizetés... 😓
2019. jan. 3. 02:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Régen ebből éltem. Mármint vállalkozás tulaja, csak elajandekoztam a céget havernak meg szoktam vele beszélgetni.

A helyzet továbbra is siralmas normális rendszergazda gyakorlatilag nincs. Ha normális 300 felett visz haza.


Ha nagyon jó meg többet de olyan meg nincs.


Sajna nem túl jól megfizetett szakma tekintve azt, hogy alapvetően nincs rájuk nagy szükség se.

Ha egyszer jól beallit mindent minden működik magától egy átlagos cegnel. Ráadásul sokan nem is használnak szervereket már elofizetnek cloudra azt csokolom.

Nem ajánlott szakma.

2019. jan. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bármennyire is fáj: ez a rögvalóság.

A "20000(0) hiányzó informatikus" hazájában nincsenek "400000-es junior kezdőfizetések (ahogy azt az IVSZ hangoztatja a médiában)".

Hacsak nem beszélsz 3 nyelven, meg van felsőfokú szakirányú diplomád, több éves munkatapasztalatod, ismersz egy csomó technológiát (és ehhez van-Microsoft/Cisco/Vmware/... tanúsítványod) és neadjisten még tudsz programozni is. Ja és nem a közszférában (inkább valami multinál, vagy még inkább külföldön).

2019. jan. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát nem is valami 400-ra vágynék de minimum valami 250 bruttó.
2019. jan. 3. 11:48
 7/11 anonim ***** válasza:
250 bruttó környékén azért el lehet helyezkedni, nálunk (vidéki nagyváros) a junior rg-k kb. itt kezdenek. Az igaz, hogy nem egy rg tanfolyam tudásával (az nagyon-nagyon kevés).
2019. jan. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Roh*dtul megéri érettségizni Magyarországon és felsőfokúzni sz@ros 250k bruttóért!! TANULJATOK!!


Amikor meghallom, hogy tanulj mert nem lesz belőled semmi, itt a példa. Miért, ha tanulsz mi lesz belőled? Szolga napi 8 órán keresztül bruttó 250 fityingért?


Na na na.. Programozó 400k-800k nettóóó , látod, megéri ugye??

Ja persze megéri, 40 éves korod után a kutyának se kellesz programozóként, mert a fiataloké a világ a számítástechnika világában.. szóval amit te össze szenvedsz, akár 800ezret nettóba programozóként, a felét félre is teheted ,hogy 40 éves korod után el tudd magad tartani.


2 cégem van, nem nagyok az igaz. Sosem akartam feltörni, de egy valamit el kell neked mondanom kedves kérdező, nem az a lényeg milyen papírt viszel a főnököd elé, legyen az a harmadik idegen nyelvi vizsgád, vagy az 5. diplomád , hanem hogy mekkora teljesítményed van. Én egyszer sem kértem semmiféle végzettséget senkitől, ha ment neki , mehet az üzlet, ha nem, megtanulta, akárhonnan, és folytatódik a történet.

Kérdésedre válasz: 220ezer nettó. körül Bp-n belül, vidéken 180ezer br. Ebből semmit nem tudsz félre rakni.

Külföldön 800E-1,2M(Nettó) a fizetésük, persze más körülményekkel, míg egy programozó odakint 2M-4,5M között mozog.(Ez sem számít soknak odakint)

Szép dolog az informatika , abban lesz a jövő. Hajrá!

2019. jan. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én vidéken meg tudom erősíteni a 195e bruttó a valóság, amiből a nettó a levonások után 130e. Ebből rakj félre, én is 40 feletti vagyok, 18 év multi-s (ibm) gyakorlattal sehol normális munkakört sem ígértek, a 0-s karrier után amit korábban értem el illetve arra tartották érdemesnek a másik helyen.. Szóval ahogy Lenin mnodta, tanulni, tanulni és utánna lelépni ! Mert idősebben még rosszabb ezt csinálni ilyen jövedelemmel.
2019. ápr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Lenin még oszt a nagy üzletember. A tanulásból nem lehet jól élni. Csak megélni...
2019. ápr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!