Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az okos karkötők Xiaomi MI...

Az okos karkötők Xiaomi MI Fit band3 VALÓBAN tudja mérni az alvás mennyiségét és minőségét (mélyalvás? ), mert technikailag nem értem, hogyan (a pulzusszámból? ), valamint, ha nagy ritkán napközben sikerül elaludnom, azt soha nem jelezi.

Figyelt kérdés
2019. jan. 4. 01:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja, legalábbis nem pontosan. A szenzorok által összegyűjtött adatokból gazdálkodik az okos karkötőd, ugyanis a gyorsulásmérő szenzorral meg tudja állapítani, hogy mozgásban vagy-e illetve ha nem, akkor függőleges vagy vízszintes pozícióban van-e a karkötő. A pulzusérzékelő adatai meg azért kellenek, mert van egy bizonyos értéktartomány, ami jellemzően alvás közben mérhető. Jó, alvás közben mozoghatsz, pöröghetsz ide-oda, de attól még a karperec feltételezheti, hogy fekszel. A pulzus értéke azért kell, hogy biztosabban meg tudja állapítani a kétséges pillanatokban, hogy te ténylegesen alszol-e vagy sem, azaz a két érték segítségével így már viszonylag pontos képet tud adni a jelenlegi tevékenységedről. Szoftvertől is függ, mennyire hatásosan tippeli meg, azaz mennyire hoz ki pontos eredményt a mért adatok segítségével.
2019. jan. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyébként nem találtam arra vonatkozó infót, hogy a karperec megtudná-e mondani az alvás minőségét, ez konkrétan lehetetlen (egyenlőre).

Samsung telókban van ilyen szoftveres funkció, de az sem automatikus. A naplózáskor a felhasználónak kell megadni, hogy ő milyennek érezte az alvást.

2019. jan. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2019. jan. 4. 01:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Pontozza az alvásodat, de az csak következtetés az alapján, hogy a megszokott, megfelelő időben aludtál-e el, sokat mocorogtál-e, stb. De ez csak egy tipp az alkalmazás részéről, nem a te tényleges alvásminőséged. Ezért is kér meg reggel a Mi Fit, hogy értékeld hogyan aludtál.


Pl nekem volt olyan, hogy 50 valahány ponttal nagyon jól aludtam, 97-el viszont alig bírtam felkelni és álmos voltam egész nap. :D

2019. jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, sejtettem én, hogy ez egyáltalán nem pontos mérés. Inkább csak tippelget, a mozgást, az emberi test helyzetét és a pulzusszámot próbálja összevetni. De, hogy őszinte legyek, én a pulzusmérést sem értem ezzel a műanyag kis kapoccsal. (???) Mert pulzust ugye a csukló alján mérjük, ott pedig csak egy pici műanyag gombszerűség (kapocs) van.
2019. jan. 4. 23:19
 6/6 Alex Fly ***** válasza:

A pulzusmérő szenzor a készülék alján található, nem a pánton. És természetesen nem tapintással ellenőrzi az ütőéren, hanem optikai úton határozza meg. Ha nem is klinikai pontosságú, de a célnak tökéletesen megfelel.

Az alvásra visszatérve: a MiFit csak hajnali 6 óra előtt figyeli, mikor alszol el. Nappal már nem -így nem is lesz róla adat...

2019. jan. 11. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!