Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha lenne gyereketek, rászoktat...

Ha lenne gyereketek, rászoktatnátok a számítógépezésre?

Figyelt kérdés

Elnézve a mai fiatalságot, azokat akik másokat leoltanak, hogy kocka, és a "szociális" életet élik, én már nem is nagyon akarnék gyereket :D Szóval van egy elméletem, hogy ha rászoktatnám a játékokra, akkor ezzel megóvnám egy csomó rossz dologtól, amibe a sok másik kölök belevinné, vagy esetleg magától belesétálna. Mert ha nem nagyon mozdul ki otthonról, akkor nagy baj nem érheti, nem? Aztán mikor majd felnő rájön magától hogy mit akar csinálni, és elindul afelé. Nem mellesleg a mai számítógépező társadalom az internet miatt rengeteg tudást magába tud szívni.


Mit gondoltok?



2019. jan. 5. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Hülyesėg.

Tudast? A mai netes fiatalok azt is itt kėrdezik meg, hogy 1+1 mennyi mert nem tudnak akarnak gondolkodni! Sokuknak nulla az ėlettapasztalata.

2019. jan. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Ma kérdés és az #1 is hülyeséget írt.

Mai világban az informatika mindenben ott van, japánoknál még a wc-t is egy kis számítógép vezérli.... Elengedhetetlen és nem mellesleg jól fizet. Én 18 éves koromig a gép előtt nőttem fel. Elárulok valamit, sem rossz ember nem lettem és a logikám is nagyon jó, pont a számítógép miatt. Ha gyereket le tudjuk ültetni egy olyan játék elé ami tényleg épiti az ő jövőjét (lást Minecraft, egyik barátom most épp rendezőnek tanul a kreativitása miatt).

Nem mondom, hogy rá kell szoktatni mert az nem jó. De ha magától kezd el érdeklődni akkor engedni kell neki (határokon belül és nem szar Fortnite meg PUBG elé kell ültetni ahol az a lényeg hogy eltapossunk mindenki mást) de tiltani sem kell tőle mert lásd engem, informatikus leszek. Kezdő fizunak netto 350 és az alapokat pelenkás koromban sajátítottam el mert érdekel és olyan logikám van mint nem sok embernek (nem felvágás, simán csak én jobban átlátom a dolgokat...)

22/f

2019. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok

VISZONT ODA KELL FIGYELNI!!! A gyerek még tudatlan. És én mint aki ismeri a számítógépeket ill az adatvédelmet jóbban félek a kibertértől mint a való világtól.


Megfelelő odafigyeléssel, korlátokkal nagyon is jó hatással tud lenni egy gyerek fejlődésére!!


Viszont a kinti világot sem szabad tőle megtagadni. Igen is ki kell mozdulni, járjon valamilyen sportra. Ha egy szobában elé le az életet akkor olyan lesz mint én, nagyon introvertált. Igaz az elmúlt 4 évben sokat fejlődtem de akkor is.

2019. jan. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy, mit csinál a számítógépen!

Ha mindig csak játszik meg facebookozik, akkor sok jóra ne számíts.

Gondolkodni kell megtanítani a gyereket, hogy önálló véleménye legyen és legyen kissé szkeptikus, nézzen utána a dolgoknak, ne csak elhiggyen mindent.

Azon kívül a számítógépen ne csak játszon, hanem tanulja meg, hogy kell a neten keresni, hogyan különböztesse meg a kamu oldalakat a normálisaktól. Tanuljon programozást vagy olyan hasznos készséget, amivel a munka világában is megállja a helyét.

A legfontosabb, hogy foglalkozni kell a gyerekkel, megmagyarázni neki a dolgokat, különben csak céltalanul fog bolyongani és akkor tényleg nincs jövője.


Én ugyan még az egész elején szálltam be a dologba, 95-ben, 12 évesen kaptam az első PC-met, de 3 hónap múlva már karácsonyi üdvözlő programot írtam. De ehhez ilyen beállítottság is kell. Hiába tolod oda a gyereket a gép elé nem biztos, hogy "kocka" lesz belőle.

2019. jan. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
WTF????!!!??!
2019. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

" Mert ha nem nagyon mozdul ki otthonról, akkor nagy baj nem érheti, nem? "


Attól függ mennyire nem mozdul ki, de:

Nem nagyon lesznek barátai, nehezen fog tudni másokkal kommunikálni, nem lesz önbizalma, nem lesznek nő/férfi ügyei stb., aztán meg depressziós lesz egy idő után, hogy látja, hogy mindenki tök jól érzi magát mással, de neki ez nem megy, nincsenek barátai, akivel együtt nevethet, aztán ennek sok féle vége lehet.


"rászoktatnátok a számítógépezésre?"


megmutatni megmutatnám neki, aztán majd rászokik valamennyire ha akar (mondjuk egy gyereknél érdemes limitet megszabni)

2019. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az interneten három dologhoz ért mindenki jobban mint a másik: sporthoz, politikához és gyerekneveléshez.
2019. jan. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 totesq válasza:

Nekem vannak gyerekeim!

Ilyen hülye kérdést csak hülye felfogással tud valaki feltenni. Az életben ettől ezerszer. fontosabb dolgok vannak egy gyerek életében. Ha a Tiéd nem volt nagyon sivár akkor tudnod kell, hogy mire gondolok. De a kérdésedből ítélve tartok tőle, hogy nem így van.

"Szóval van egy elméletem, hogy ha rászoktatnám a játékokra"

2019. jan. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ja nagyon sok értelme van a piálásnak meg nőzésnek kölökként, biztos sokkal több hasznát veszi a későbbi életében mintha a gép előtt függene és a koszon meg nemi betegségeken kívül véletlen tudás is ragadna rá... :D Az miért van, hogy egy 4-5 éves gyerek már tud angolul szavakat annak ellenére hogy senki sem tanította neki? Mert leültették a TV elé, és megtanulta. De gondolom szerinted egy TV sem való a gyereknek, vagy te direkt nevelsz ilyen kéményseprőt?
2019. jan. 7. 20:26
 10/11 totesq válasza:

Szó nincs róla de a gépezéstől vannak jobb és szükségesebb dolgok.

Ezt meg vagy elhiszed vagy nem. De egyébként meg erről nem is kell vitát nyitni mert a kérdésedre a válaszom akkor is az, hogy nem. Rászoktatni semmiképp.

Szervusz!

2019. jan. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!