Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Esküvön videózás?

Esküvön videózás?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pár hónap múlva lesz a tesóm esküvöje, és megkért hogy csináljak neki egy kisvideót (3 percesre gondoltam). Van drónom, és hát eddig olyasmikre gondoltam, hogy timelapse ahogy díszítjük a kulturházat, meg hogy drónnal közelről elkezdek távolodni, hogy megmutatkozik a helyszín, meg ilyesmik. Tehát ilyen ötleteket várok még, hogy ne legyen vérszegény a videó. Köszi előre is! (16/F)

2019. jan. 20. 18:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Tapasztalat nelkul verszegeny lesz(ez az igazsag) youtubon van kismillio, nezd meg oket
2019. jan. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Sem felszerelésed (egy drón magában édeskevés ehhez), sem tudásod, de még látásmódod, vagy elképzeléseid sincsenek. Ez így csak rosszul fog tudni elsülni.
2019. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem azt kértem, hogy 0 ismeretséggel mondjátok meg hogy mit tudok és mit nem, én tippeket kértem, nem okoskodást. Mindenesetre felszereltségem az van, és nem egy profi filmet akarok, hanem egy szórakoztató kis 3 perces videót.
2019. jan. 20. 20:07
 4/17 anonim ***** válasza:
35%
Fogalmad sincs, hogy mire vállalkozol, ezért írtam amit írtam. Ha mindenáron el akarod cseszni nekik, akkor nézz körül a neten, tele van esküvői filmekkel, lopj onnan ötleteket és valósítsd meg sz@rul.
2019. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ez már szinte vicces, nem még mindig nem vagyok kíváncsi véleményekre (főleg amiknek semmi értelme és valóság alapja nincs). Nem tudok semmit se elrontani, max rossz lesz és kész, senki sem fog érte megkövezni, és a tesóm se várja el hogy egy filmet készítsek neki (mert valószínűleg jobban ismer mint te, és jobban tudja hogy mire vágyok képes, mert ha nem lennék nem kért volna meg rá). Szóval továbbra is várok eddig meg nem érkezett ötleteket.
2019. jan. 20. 20:34
 6/17 anonim ***** válasza:

Maga az esküvő egy jó szögből állványról, egyeztetve mindenkivel, mi lesz a képben, egy jó mozgó kamerával (jó esetben gimbalról) és egy szenzációs fényképésszel, előre egyeztetve mindenkivel a folyamattervet.


Külön a fényképezéskor lehet jó vágójeleneteket lőni, meg ha templomi is van, ott igen üt egy-két közeli fénykép az elhangzó pillanatról, ha óvatosan sikerül adagolni és jókor készül minden egyes fotó (tervezés, tervezés, egyeztetések!).


A drón meg a távolodás mondjuk jó a végén, az utolsó távozókkal együtt, fura vágóképnek, amibe ritumusosan bele-belegyorsít a vágószoba, hogy körbejáró drónos, stabilizálatlanul loholó kamerás bulipillanatokat mutasson. A zene folytonosságára ügyelj nagyon, legyen miből vágni egy élő folyamatot!

2019. jan. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
"én tippeket kértem, nem okoskodást. " pedig itt mást nem nagyon fogsz kapni.
2019. jan. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Egyet kell értsék a hetes válaszolóval..


#4, egyébként ha olyan k!b@$zott okos vagy, áruld már el nekem, hogy honnan szerezzen tapasztalatot? Profi felszerelést? Szerinted aki most professzionális filmes az hogy kezdte? Úgy jött a világra hogy már volt 30 év filmes tapasztalata? Vagy hogyan képzeled el ezt a folyamatot egyébként?

Imádok az ilyeneket egyébként, hogy "úgysincs tapasztalatod, úgyis el fogod bszni, bele se kezdj". Mert te biztos milyen okos és profi vagy amúgy.. 16 éves bmeg... A testvére esküvője... Elárulod nekem hogy mégis mi a f@$zért ne próbálhatná ki magát? És akkor ha nem úgy sikerül akkor mi van? Majd tanul belőle és megcsinálja másképp, jobban.. Tudod... tapasztalatot általában így szokták szerezni...Tudtommal nem azt kérdezte, hogy ki mennyit fizetne neki érte itt és most...... Tanácsot kért attól aki látott már ilyet, hogy egy alap felszereléssel ha meg akarja próbálni, akkor mégis mivel érdemes próbálkozni.

2019. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nemzetközi szinten (el)ismert esküvőfotós vagyok, láttam már ilyet, egészen közelről is. Sőt a felszerelésem nagy része megvan ahhoz, hogy esküvői filmet készítsek, mégsem csinálom, pedig pénz is lenne benne. Tudod, hogy miért? Mert még így sem vagyok elég felkészült ehhez. Két rokonszakmáról beszélünk, pont ezért tudom, hogy mit NEM tudok. A kérdező viszont nem tudja, hogy mit NEM tud.


Akik most főállású, professzionális cinematográfusok, azok nem úgy kezdték, hogy alkalmatlan cuccal és tudás nélkül elmentek egy családtag esküvőjére elsődleges filmesnek, ahogyan az orvos sem úgy kezdi, hogy elmegy ingyen műtéteket csinálni a családtagoknak, hogy gyakorolhasson. Szóval én ezt nem elképzelem valahogy, hanem látom, hogy lehúztak egy főállású profi mellett két szezont asszisztensként, vagy másodfilmesként, mellette pedig a szakma nagyjainak wokrshopjain inspirálódtak és tanultak.


Tévhit, hogy valamit elkezdeni csak amatőr módon és kárt okozva lehet. Ja és hogy miért ne próbálhatná ki magát? Én ilyet nem írtam. Csak ha pl. egy megbízott profi mellett próbálgatja a szárnyait, akkorkapnak valami használhatót is.


Engem amúgy nem érdekel különösebben, hogy elrontod-e valakinek jó eséllyel az egyetlen esküvőjéről a felvételeket, tanácsként mondtam, hogy ne csináld. A döntés a Tiéd.

2019. jan. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Itt inkább szöveg és fogalom értelmezésbeli problémák vannak.


"megkért hogy csináljak neki egy kisvideót" <> "elsődleges főállású, professzionális cinematográfus filmes", ráadásul a kérdező se azt mondta, hogy főállású, professzionális cinematográfusá akar válni s ennek a megtanulása helyett késziteni akar egy 3 perces kisvideót.


Ha a tesó komoly videót akar akkor felbérel százezrekért erre egy profit. De nincs ilyen szándéka.


Próbálja mindenki az eddigi írásába behelyettesíteni azt mintha a kérdező azt kérdezte volna hogy csinálni akar egy pár fotót az esküvőn, s ehhez kér tanácsokat. Vagy ekkor is azt mondanátok, nehogy megnyomja a gombot, mert az nem lesz profi s elrontja az egész esküvőt?


Hogy azok közé kerüljek akik értelmes választ is adnak, előbb megkérdezném, milyen típusú az a drón amiről írsz és mennyit vezetted eddig?

2019. jan. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!