Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Esküvön videózás?

Esküvön videózás?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pár hónap múlva lesz a tesóm esküvöje, és megkért hogy csináljak neki egy kisvideót (3 percesre gondoltam). Van drónom, és hát eddig olyasmikre gondoltam, hogy timelapse ahogy díszítjük a kulturházat, meg hogy drónnal közelről elkezdek távolodni, hogy megmutatkozik a helyszín, meg ilyesmik. Tehát ilyen ötleteket várok még, hogy ne legyen vérszegény a videó. Köszi előre is! (16/F)

2019. jan. 20. 18:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha van mellette egy filmes akinek van tapasztalata és felszerelése akkor rendben van a dolog. Ha nincs, akkor én továbbra sem vállalnám a helyében. Az okokat fent leírtam. :)
2019. jan. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"ahogyan az orvos sem úgy kezdi, hogy elmegy ingyen műtéteket csinálni a családtagoknak"


Igen, csak a kettő azért nem ugyanaz a kategória. Még mindig nem értem a problémát. Ahogyan írták, ha a testvére szeretne profi felvételeket (is), akkor nyílván fel fog kérni egy profit.

Ez egy gesztus, úgymond ezt meg tudja csinálni, megteszi, igen, biztosan amatőr lesz, de alapvetően ő csinálja, nekik, és az ilyen apróságok sokat tudnak jelenteni. És persze vannak olyanok, akik ha valami nem tökéletesen tökéletes az esküvőn, akkor hetekig magukba roskadva sírnak (bár itt is benne van a pakliban, hogy amire nem emlékeznek hajnalmban az már nem is olyan nagy baj), viszont szerintem ezek azok az emberek akik már rohadtul nem tudják mit kezdjenek az életükkel, és mindenen fel vannak háborodva... NAGYON kötve hiszem, hogy egy értelmes gondolkodású ember esküvőjét "tönkretenné" egy a testvére által "fabrikált" 3 perces videó.


Nyílván egy a lényeg: Teljesen vacak kínai felszereléssel tényleg nem érdemes belevágni. Viszont ha a drón kamerája képes használható felvételt készíteni, te pedig tudod azt rendesen irányítani, akkor vágj bele... Az is egy jó ötlet, ha a készülődés legjobb/legszebb/legviccesebb pillanatait teszed bele.


Arra meg, hogy egy (saját elmondása szerint) nemzetközileg elismert esküvői fotós mégsem azt csinálja.... Nagyrészt aki jelenleg ezt csinálja (tisztelet a kivételnek) TÉNYLEG NEM TUD SEMMIT, és mégis rengeteg pénzt keres vele. Alig-alig tudogatnak többet, mint egy hobbifotós, csak épp komolyabb felszerelésük van... Ja, és általában nem nagyon panaszkodnak a kliensek hogy mennyire tönkre lett téve az esküvő, mert nekik is rohadt mindegy, csak meg legyen örökítve.

A kérdés továbbra sem arra vonatkozott, hogy jó ötlet e ha holnaptól akkor ő esküvői fotós lesz. Te pedig nagyjából úgy beszéltél, mintha erre készülne, de legalábbis egy bántóan szar videót akarna készíteni pénzért..

Egy: Valóban nem tudod mire képes- A total trash-től egészen az egész jól sikerült kategóriáig bármi lehet

Kettő: A testvére esküvője.. Ha nem úgy sikerül, az sem akkora tragikum, max nem vetítik le

Három: Az emberek nagy része amatőr a témában. Tehát: Amit a te (elmondásod szerint) szakavatott szemed észrevesz, annak egy jelentős részét az emberek nagy része nem veszi érszre. A te álláspontod szerint alapvetően ne fogjon a kezébe kamerát az, aki nem tanult profi mellett, és a cél nem számít. Ja: Azt hiszed mindenki profi mellett tanult? Pedig nagyon sokan az internetről, sok-sok gyakorlással. Az "Úgysem tudod, bele se kezdj" tipikusan a legrosszabb hozzáállás. Ennyi erővel miért is kezdünk bele bármibe is, nem?

És nem, nem megbántani akarlak, és nem is megkérdőjelezni, hogy van tapasztalatod a témában. Pusztán nem lehet azonosulni ezzel a hozzáállással. Szerinted az a megoldás, hogy bele se kezdjen, mert csak...Mindig lesz ok, hogy miért ne kezdj valamibe bele...ÖRÖKKÉ. Akkor? Miről beszélünk? Utána meg jönnek az okos emberek, hogy "Jaaj a mai fiatalok, a mai társadalom, jaaj lusták, szarok stb". Persze, egyszerű, hogy úgy legyenek céljaid, ha nap mint nap azt kapod, hogy szarul fogod csinálni, bele se kezdj semmibe. Márpedig nagyon sokan azt kapják.. Ennek a dolognak pont nem lenne nagy tétje, mert mégegyszer hangsúlyoznám, mivel a testvére esküvője, ha szar, max nem vetítik le. Mégis azt érezteted, hogy ha megpróbálja, úgyis több kárt csinál mint hasznot.

2019. jan. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Uhh, köszönöm a sok hozzászóllást. Először is a félreértések elkerülése érdekében, az esküvőn lesz videós is és fényképész is. Én nem terveztem semmi komolyat, csak egy kis videót Facebook-ra vagy nézegetni családon belül (nekem is jól jön a gyakorlás és a videózgatás, vágás). Elsősorban azért kéne, mert ugye a díszítést, és az esküvő utáni dolgokat a videósnak nem lesz lehetősége levideózni, mivel nem lesz ott.

Amúgy köszi mindenkinek aki kiállt mellém, és először elolvasta amit írtam, utánna kommentelt, eggyesekkel ellentétben.

A drónom egy Yuneec Breeze 4k-s drón, és kb 1 évnyi tapasztalatom van vele (kb 200 repülés, illetve van egy kamerám, pontos nevet most nem tudok írni, de megfelelő mennyiségű :).

Még annyi, hogy tényleg örülnék tippeknek is, mert vagy így vagy úgy, de ha a testvérem megkért, én megcsinálom neki, és igyekszem a lehető legjobb módon, tehát aki tud segíteni, legyen szíves tegye meg.

2019. jan. 30. 22:43
 14/17 A kérdező kommentje:

Jaj, és nem tudom kinek az agyszüleménye volt, de eszem ágában sincs pénzt kérni érte.

Ezen kívül azzal is tisztában vagyok, hogy lehetséges hogy szörnyen szar lesz, de legalább egy tapasztalat, és egy kis gyakorlás. De azzal nem segít senki sem, hogy elmondja hogy miért ne csináljam, és hogy mi/milyen lesz...

2019. jan. 30. 22:49
 15/17 anonim válasza:

4K már elég jó ugyanakkor falja a memóriát.

mert nekem az lenne a tanácsom, hogy sokat filmezz s a legjobbakat vágd csak bele,

csak kérdés bírnád e akkuval és memóriával.

2019. jan. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Okés, köszi.

A memóriával nem lesz gond, szerintem a 32Gb-os memória + 64Gb-os SD kártya elég lesz, az akksi, ha nem repülök vele, csak kamerázok, szinte semmit sem merül, amúgy ha repülök is akkor egy repülés kb 15 perc, és van három akksim + 1db 40 perc alatt maxon van.

2019. jan. 31. 13:03
 17/17 anonim válasza:

én azt javasolnám, hogy igyekezz olyasmit megörökíteni amit a profi videós várhatóan nem fog.

pl. a feltálalt asztalsor fölött elrepülni lassan drónnal s igy madártávlatból végigvideózni, amikor még üres a terem.

az hogy elég vezetési gyakorlatod van e ahhoz, hogy nem csapódsz bele az esküvői tortába azt te tudod.

de ezzel valóban jelentősen rontani lehet a hangulaton, ugyanakkor nem tudom, milyen ember a tesós és a menyasszony.

van aki még esküvő esetén is évekig röhögne a kistesó ilyen húzásán.


az amit mondtél, hogy távolodni szintén nagyon jó ötlet. ha eleve nem a násznép fölött vagy, de rázummolsz amennyire lehet s távolodsz akkor a zavarásuk nélkül csinálhatsz ilyen videót akár digitális zummolással is. 4K ból azért van hova rontani a minőségen. gondolom az de tragédia ha utána a számítógép 2 hétig rendereli a videót.

nem lesz profi. ez igaz. de nem is ez a cél. én csinálnél fele mutató kamerával is légifelvételt, de ez már felvet baleset védelmi és jogi kérdéseket is.


mondjuk jogit mindenképp, ha csak nem sikerül modellreptérré nyilváníttatni a telket amin az esküvő zajlik akkor az egész úgy ahogy van illegális.


milyen emberek lesznek ott, ismered mindet?


még arra se árt gondolni hogy parkoló autóban is okozhatsz kárt, márha szabadban is lesz reptetés. gondolom rengeteg autó fog a környéken parkolni.

2019. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!