Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van mikrolagg a jatékokban?

Riki11 kérdése:

Miért van mikrolagg a jatékokban?

Figyelt kérdés

Van nekem egy konfigigom, ami:

I7 3770

Gtx 1060 6g

8gb ddr3 1600 mhz

Win 10 64bit

Ssd 128gb

Hdd 2db 500as 7200rpm és egy 320as 7200rpm

Na szóval az a problémám, hogy mikrolaggokat veszek észre játékoknál, és ezt hogy tudnám kivenni a képböl. Meg vannak főleg játék videoknál az a képelcsuszások amit vsync-lehet orvosolni de ha bekapcsolom nagyon laggol a játék

Pl nfs payback, gtav, meg régebbi játékoknál cod aw csak videoknál. De ha a játékokat leveszem 30fpsre szépen megy a kép de inkáb 60fpsel játszanák. Mindent kicseréltem a gépembe már nem tom mi a hiba, drivereket visza fele probáltam semmi hőfok terhelés alat max 60 vga 70. Köszönöm segítségetekeket!!!



2019. jan. 30. 06:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Az emberi szem és látó központ az agyban egyszerre 25 képkockát tud érzékelni. Az efölötti képkocka számot egyszerűen nem dolgozza fel, valóságban nem is látod. Tehát egy játékban a 25-30 Fps közti érték ugyanolyan szép látványt nyújt, mint a 60 Fps. 25 Fps felett folyamatos képet látsz. Internetes játéknál jó ha kicsit magasabb ez a szám, mert ott az adatátvitel miatt, annak a sebessége miatt, lehet veszteség. Így az átlagos megjelenítési sebességnél ha kicsit több van, ott a veszteséget is belekalkulálva már nem jelentkezik szaggatás a játékban. Legalábbis a megjelenítés miatt nem. Tehát neked 30FPS-nél nincs szükséged többre.
2019. febr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én ugy értettem hogy pl a nfs payback videoknál vagy a cod advanced warfare videoknal 60 feletti fps-nél mikro laggok vannak benne...
2019. febr. 3. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!