Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja a gépnek? Nem...

Mi lehet a baja a gépnek? Nem bírom bekapcsolni 20/18 esetben. (Windows 10) Lassan 3/4 éve küzdök a gonddal de egyre sűrűbben jelentkezik.

Figyelt kérdés

Configok:

Aktuális Gép / Donor Gép:

AMD FX 8320 / AMD FX6100

Asus M5A97 Evo R 2.0 / Asus M5A97 R 2.0

Kingston Fury DDR3 1x 8 GB 3x 4 GB

Nvidia GeForce GTX 750 Ti / Integrált fos.

Kingston SSD 120 GB + Western Digital 2 TB / Valami régi fos maradék vinyók :)


Próbálkozások:

A gépet már újratelepítettem (más merevlemezre is telepítettem már).

Softwaresen valamilyen szinten átnéztem, nem találtam ütemezést se virust. (Bár azt amúgy is az újra telepítés megoldotta volna)

Biosban nem találtam semmi opciót ezzel kapcsolatban.

A kábelek nincsenek kilazulva, ellenőriztem, illetve szinte minden kábelt amiből volt pót kábelem kicseréltem.

Van itthon egy hasonló gépem és egyesével végig cseréltem az alkatrészt de mindig megmaradt a probléma.

Táp, alaplap, proci hiába lett cserélgetve nem oldotta meg.

A ramokat is a különböző slotokba végig próbáltam. (Egyesével is illetve egyszerre is)

Egyedül a videó-kártyát nem tudtam kicserélni bár szerintem nem az lehet a gond.

Az elsődleges illetve a másodlagos monitor is megcserélésre került. (A monitorok vga illetve dvi-al csatlakoznak (Későbbi esetleges információ miatt írtam csak)


Probléma:

Mindig bekapcsoló gombbal kapcsolom be. Viszont ha a billentyűzeten megnyomok egy gombot arra is bekapcsol a gép. (Nem alvóállapotba kapcsolom ki, hibernációt szintén nem használok).

Be akarom kapcsolni a gépet, néha felvillan folyamatosan ég mintha minden rendben lenne a bekapcsoló gomb, néha fel se villan vagy csak halványabban, a ventilátor pörög minden megfelelően világít az alaplapon, próbálkozik a merevlemez elérésével is mert ad hangot kb. fél másodpercig.

Minden nap játszadozok az áramtalanítással illetve a ki/be kapcsolással és 20/18x nem kapcsol be a gép. (Hát elég idegesítő meló után még ezzel szórakozni, mivel több időt vesz igénybe a bekapcsolás mint amennyit használom)


+ Információ:

Egyszer villogót a DRAM LED az alaplapon, így kivettem a ramokat. Tiszta radírral az esetleges oxidációt letöröltem róla így utána bekapcsolt a gép. Ez után a másodlagos monitor nem reagált a bekapcsolásra. (Illetve a gép első bekapcsolásnál ki írt egy overclock errort) (Soha nem nyúltam ilyen szinten bele nem vagyok szakértő). Viszont úgy éreztem nincs gond mert utána több alkalommal is egyből indult. (A másodlagos monitor végig működött).

Pár nap múlva szintén jelentkezett a hiba, viszont a DRAM LED már nem világított, minden esetre a ramokat újra kivettem (most nem tisztítottam le) majd vissza tettem. Ismét indult, nem kaptam overclock errort a másodlagos monitor esetét ismét produkálta. (Az utána lévő újraindításánál a másodlagos monitor szintén működött)



2019. febr. 3. 09:00
 1/7 A kérdező kommentje:

Újraindításnál még soha nem jelentkezett a probléma.


Hiba esetén ha esetlegesen USB be van dugva. Pl. Xbox360 controller. A 4 LED-je egyidejűleg folyamatosan villog. Iletve ez igaz bármilyen külsőleg csatlakoztatott eszközre. (Ha normál indulás esetén biosba megyek szintén villog a controller)


Akármennyi időt várok a gép egyébként soha nem tér magához magától.

2019. febr. 3. 09:16
 2/7 A kérdező kommentje:
Update: Kipróbáltam direkt többször egymás után újraindítani és jelentkezik a probléma.
2019. febr. 3. 09:27
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Így elsőre azt mondanám, hogy a táp nem bírja elindítani a gépet. Induláskor elég nagy áramot vesz fel, azt esetleg nem bírja leadni. Milyen táp van benne?
2019. febr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Korábban 400-al ment (hónapokon át) viszont kaptam egy 700-asat de szintén ugyan az a probléma volt így visszatettem a 400asra kb 1 hónapja.
2019. febr. 3. 10:22
 5/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

Nem mondom, hogy teljesen mindegy a márjája (gyakran többet számít, mint a Watt), de fogjuk rá, hogy a 700-as elbírja. Alaplapot mondanám, de azt cserélted. Írod, hogy "integrált fos", nem írod, hogy kipróbáltad-e csak azzal. Esetleg az alaplapra ne köss rá mást a ház dolgaiból, csak a power switchet.

Még egy ötlet: a 230-as konnektorral, elsősorban a lakás földelésével minden rendben?

2019. febr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megmerném kockáztatni h az a 700as táp valami akyga ajtótámasz lehet, elég fontos és jó lenne tudni, hogy milyen fajta ez a két táp ami azt mondod mind2 géppel ezt produkálja. Írtad h integrált fos meg gtx 750, integrált kártya nincs se alaplapon se a proci fx széria egyike se tudja.

Nem árt egy tiszta teszt lépésről lépésre haladva ha már van "donor" géped. Kezdeném azzal, hogy biost resetelném, elem kivesz 5 percre majd vissza, esetleg cmos clear, valamint ami szintén fontos h biosba belépve default-ra állítani igaz cmos clear és az elem erre szolgálna de biztos ami biztos, lehúznék a gépről mindent vinyó dvd olvaso usbből kihúzni xbox controllert, a ramokat is, csak a videokartya maradjon tehát alaplap proci táp vga. Megnézni így elindul e. Erősen ajánlott egy jó minőségű biztosan működő táp beszerzése is. Lépésről lépésre haladsz tovább először egy ramot teszel vissza ha elindult a gép és így tovább. Kizárva azt az elemet ami okozza kivéve ha az alaplap a ludas de mivel 2 lapod is van íy lehet feltetelezni h az egyik csak jó. Ha sehogy se lett jó jöhet a proci csere mivel ez az elem a számítógépben aminek a legkevesebb az esélye h rossz, persze van h sérült a lába, letört akkor az kuka.

2019. febr. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az áramot most húzták be ősszel újra mert kötelező volt. (a falakba már szét voltak menve teljesen és levágta a biztosítékot sokszor) (30 éves katonákkal építetett panel).

Már sikerült az elosztókötegektől is megszabadulni végre.


Az 1 év alatt 3 táp fordult meg a gépbe, az én 2 tápom az coolermaster, a 3. amit kölcsön hoztak az tényleg noname kínai volt de a márkát ott nem tudom.


Az alaplapon a cmos-t ramot mindent reseteltem amin volt gomb (bocsi ezt elfelejtettem írni) az elem már került kivételre bár az eredeti elemet tettem később vissza.

A bios defaultot szintén megtettem most viszont utána újraindításnál már a gép nem indult el. Természetesen a controller meg hasonlókat is megpróbáltam hátha a billentyűzet zárlatos (tehát mindent kihúzva sem indult).


Az alaplapi videókártyás témát azt még megpróbálom, jó tipp lehet.

2019. febr. 3. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!