Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség ezen területek...

Mi a különbség ezen területek között az informatikában? (Web designer, Print&Graphic design, New Media design, Video&Sound production) Megköszönném! 21 l

Figyelt kérdés

Romániában élő lány vagyok, úgy éreztem mindig is korlátozottak voltak a lehetőségeim kisebbségként élni itt. Főleg a megkülönböztetés és az idegenyelv teljes befogadása miatt, mindig a könnyebb és magyar nyelvü oktatást választottam.

Ahogy kezdtem felnőni és komolyabban gondolkodni az életemről, rájöttem, hogy nem jó helyen vagyok és egyáltalán nem ebben akarok majd dolgozni, amit most tanulok(utolsó évben vagyok) és hát ugye jobb később mint soha, fejleszteni akarom magam. Rengeteget gondolkodtam azon, hogy mi lenne számomra a legmegfelelőbb, mi az amit szeretek csinálni. A fotózást és a számitógépes dolgokat tudnám ide sorolni. Imádok fotózni, ezt csak hobbiból üzöm, illetve mindig is, gyerekkoromtól fogva könnyen felfogtam az egyes programok müködését, szerkesztőket, beállitásokat, úgy vettem észre a társaimhoz képest sokkal könnyebben berögzültek ezek a dolgok.

Mindig is szerettem volna egy saját kis studiót, ahol fényképezéssel foglalkoznék főképp. Ugye ehhez főleg adottság meg fényképező és szerkesztők jó ismerete kell, de valami többet is szeretnék.(Videózni is szeretek, de ebben még kevesebb a gyakorlatom)

Nézelődtem a képzések között és a kérdésemben megfogalmazottakat találtam.(Igy irtam angolul, félek nem tudnám helyen leforditani)

Azon filózok, hogy melyiket kellene válasszam, melyik lenne legmegfelelőbb számomra.

Miben különböznek, melyikkel tudok akár külföldön is boldogulni? Persze mindegyikről van egy átfogó leirás,hogy mit tanulnék, de kiváncsi vagyok tapasztalatokra, véleményekre, konkrét dolgokra, melyik mit takar.

Nagyon megköszönném, ha irnátok pár dolgot! :)


2019. febr. 8. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos a konkrét választ nem tudom, de lehetnél grafikus is például, vagy tipográfus, de az egy kicsit eltér.
2019. febr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezek grafikai/média-képzések.


A "Web designer" weboldalak kinézetét tervezi, a "Print&Graphic design" kiadványokat (könyvborítók, plakátok, névjegyek, levélpapírok, brossúrák,...), a "Video&Sound production" feltételezem mozgóképpel és hanggal (mint operatőr, hangmester és vágó - mindegyikből egy kicsit) foglalkozik, a "New Media design" - legalábbis az én olvasatom szerint - az előbbiek mindegyikéből szemezget, de "ráfekszik" az interaktivitásra, a felhasználói élményre (UI/UX), és az új platformokra (mobil, VR, AR,...).

2019. febr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!