Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10 vélemények?

Windows 10 vélemények?

Figyelt kérdés

2019. febr. 22. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
En meg vagyok vele elégedve
2019. febr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem. Designra tök jó lenne, de nekem foglalta a kimenö forgalmat, akármit csináltam, a feltöltési sebességem 0 közelében vacakolt, amíg más gépek hozták a szolgáltató által igértet. Volt köztük Win7, Debian, Raspbian és android.
2019. febr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Jó, nincs gond vele.
2019. febr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Jó a Windows 10, de nem mindegy, hogy melyik verzióját használod. Én már vagy öt Enterprise verziót kipróbáltam (az N verzióval kezdtem), mind jól működött, de vissza kellett térnem a Windows 10 Enterprise N verzióhoz, mert van egy kedvenc programom, amit még Windows 8.1 alatt magyarítottam, de csak az Enterprise N alatt működik, az újabb verziók alatt "határon kívüli érték" hibaüzenettel egyszerűen lefagy.
2019. febr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a Pro változat fut 3 laptopon a kezdetektől, semmi gondunk vele.
2019. febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy erőszakos szar, ami nem ad szabad kezet a felhasználóknak, kémkedik utánad, hirdetések vannak benne, és egyes funkciói nem működnek normálisan - mivel azokat szinte még béta állapotban bocsátják a felhasználók rendelkezésére. Különböző háttérfolyamatai annyira kihasználják a lemezt, hogy csak SSD-ről futtatható normálisan.

Ahhoz, hogy rendesen használható legyen, mindenféle hardkór registry turkálásokat meg parancssorban és rendszerfájlokban való tötyörészést kell csinálni. De ha egyszer mindent beállítasz, akkor egy stabil és gyors rendszered lesz rengeteg hasznos funkcióval.

2019. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

ha erős géped van ssd-vel akkor jó

elég erőforrás zabáló

2019. febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmire való a win10.
2019. febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

A kémkedésről csak annyit, hogy manapság aki bármilyen internet csatlakozásra alkalmas eszközt használ, az nem ússza meg az ipari mértékű adatgyűjtést. A reklámokról hallottam valamit én is, azt hiszem a bejelentkezési képernyőn jöttek elő, de ha rendszertelepítés után figyelmesen végig mész a setup folyamaton, akkor nem fogsz soha bele futni hirdetésbe. Én sosem találkoztam ezzel legalábbis személyesen, de olvastam róla a cikkeket, mint ahogy azt említettem. A javaslatokat is ki lehet nyomni, így a Start menüt sem szemeteli tele az UWP-s vacak appok ajánlásával. A frissítésekkel kapcsolatban egyet értek, eléggé parádés menet egy-egy Windows főverzió frissítés... Szerencsére a több, mint két éves Win10 használatom során nekem még semmi komolyabb problémám nem volt a rendszerrel, legalábbis nem frissítés miatt. 1x volt, szaggatott minden apró terhelés miatt a kurzor, a proci kihasználtsága ekkor az egekben volt és akár egy LoL-kaliberű játék is 10 fps (vagy az alatt) volt képes csak futni a 100+ helyett, ahogy kellett volna. Ezek a komoly teljesítménybeli problémák csak úgy random jöttek elő, percekig jelen voltak és megszűntek, aztán újra és újra előjöttek. Egy újratelepítés szerencsére mindent megoldott, most tökéletes ismét. Nem hinném, hogy ezt frissítés okozta.

A registry-ben tötyörészéssel egy szinten egyet tudok érteni, de a rendszer anélkül is prímán képes futni. A legutóbbi újratelepítés óta én semmit sem piszkáltam a registry-ben, még a frissítéseket sem, MS Store is meg minden UWP-s cucc is a rendszerem része, tehát nem gyomláltam, mégis egy teljesen jól működő rendszerként fut a Win10 a gépemen. Nem, közel sincs atomerőművem, egy kis G4400-assal pötyörészek, ami mellé bátorkodtam betenni egy RX560-at és 8GB RAM-ot :D Persze nyilván SSD-n kapott helyet a Win10, de anno kezdetben még HDD-n próbáltam le (egy régi HDD-n), és ott is remekül működött.

Összességében nekem jó tapasztalataim vannak a Win10-el azt az egy problémát leszámítva, amit említettem. Jó, nekem nem is olyan régi hardvereim vannak, azt azért érdemes megjegyezni, tehát pl. Socket775-ös platformon felejtős a Win10, de olyan legalább 2013-as konfigon szerintem simán elfuthat problémamentesen. Egy próbát megér, ha nem tetszik akkor pedig válthatsz is vissza.

2019. febr. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 MolotovPunk ***** válasza:

Haszontalan katyvasz a Win10.Bele pofázik mindenbe,semmi külső alkalmazás,ami még jobb is mint a sajátja,mert akkor rögtön vízre visz.Saját hatáskörén belül szinte semmit nem enged, amit te szeretnél,vagy jobbnak látsz.

Ha a rossz bugos rendszertől indulunk a jóig,akkor a W10 valahol az első sz_rok között van.A Win7 az XP pedig a jók legelején.

2019. ápr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!