Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Linux hívőknek mire alapul...

A Linux hívőknek mire alapul megingathatatlan bizalmuk és Windows ellenszenvük?

Figyelt kérdés
Azt látom vannak sokan akik már vallásként tekintenek a Linuxra, de olyan megdönthetetlen érvet még nem hallottam mellette.

2019. febr. 23. 00:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nem megy vele.. Iszonyatosan sokat szenvedtem mert bár nem élet halál van 3 másik nyomtató de akartam hogy menjen. Esélytelen. mindent kipróbáltam..

Wine alatt a számlázó program nem megy, az adatbáziskezelés miatt.. azt feladtam. amelyik megy az meg elcsuszva nyomtatja a számlát.. tehát bukta.. Onlinet nem akarok használni mert készletezés is van, arra nincs semmi direkt ezért vettem számlázó szoftvert.. páromnak meg könyvelőirodája van, hát linuxon a szoftverek nem mennek.


youtube etc.. kevesebb cpu.. a gép amin melozok 4258u procis. Na ezen magasabb a cpu load rendesen, firefox fan vagyok na ott 8 giga rammal a linux már 70-90 tabnál akad de keményen a windows is megérzi de nem annyira.. a lejátszásnál főleg..

Fiam rálépett (2 éves) a notimra elővettem egy régi laptopot asus f5v, feltettem egy win 7et meg egy 32 bites ubuntu matet (szeretem a zöld színt :D ) és az ubuntu alatt a browserek (chrome firefox egyarant) lassabban indulnak el (a proci nem remlik mi van benne, de 4 gb ram 128as kingston v300 ssd) youtubet nézni nem lehet csak akad, zenet az mpg123 -al hallgatok és 1-2 weboldal megy.. win alatt is dög lassú de ott voila működik youtuben zenet hallgatok közben 1-2 oldal bejön és elvacakol.


word etc..

SZerződéseket kell átnéznem és néha volt hogy matricákat csinálni leltárhoz..

Na itt a fekete leves, libreoffice elcsuszik minden, más a nyomtatott karakter.. Gondold el, elkuldom ugyfelnek a szerződést.. megyünk szerződni, ő leokézta.

Odamegyek és nem ugyanazt látja mert máshogy néznek ki a betűk hiába ugyanaz, azt hiszi át akarom verni és másik szerződést teszek az orra alá. El is csúszik bekezdés etc.


leltár matrica: word doksi

full nem oda nyomtat.. hiaba ugyanaz a doksi nem oda nyomtat. sőt mondok jobbat, felteszek hackintosh-t rá az office..

NEM ugyanaz. Nem tud oda nyomtatni, még a jpg-ben levő vonalkód se úgy néz ki. Pedig ms word mindegyik. Ki lehet próbálni..


emellett az outlook ami anno wine alatt nem ment, az a biblia, a local pst-m jelenleg 40gb felett van. levelet keresni 1 másodperc, linux alá nem tudok ilyet.. Imappal át tudom szinkronizálni tesztre, mert feltettem egy home imap servert, tehát tudok tesztelni.. írom a levelet minden megy, de keresni a 40 gigában 1-2 sec alatt bármit akár 6-8 évre visszamenőleg. csak az outlook tudja.. És pár éve még wine alatt nem ment.


gyakorlatilag itt a vége, szép és jó.. Imádom a linuxot de teljesen öngyilkosság lenne ha azon kellene dolgoznom.. Sokszor felbootoltatom és azon netezek mert használnám, de ha dolgozni kell, és azon múlik hogy a családomnak lesz e vacsorája vagy se, akkor boot windows és mehet..


itthoni nasnak jo, nextcloud, plex server, fileserver, tvheadend server mert nincs koax behuzva a tévékhez és igy lett iptvm, kamera szerver, minden, tökéletes.. működik. a legjobb háttér megoldás, csak a mindennapi irodai feladatoknál elvérzik.


játszani meg nem játszom azt nem tudom

2019. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Tessék, egy érv: Linux alatti asztali környezetek sokkal több opcióval rendelkeznek, részletesebben testreszabhatóak, így sokkal kényelmessebbé és produktívabbá varázsolhatók, mint a Windows.
2019. febr. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra is no offense...


"Na itt a fekete leves, libreoffice elcsuszik minden, más a nyomtatott karakter.. Gondold el, elkuldom ugyfelnek a szerződést.. megyünk szerződni, ő leokézta.

...

leltár matrica: word doksi


full nem oda nyomtat.. "

No ezért mondom: PDF. Az nem fog elcsúszni.

A Microsoft Office Word, Excel/Libreoffice Writer, Calc ugyanis ugyanazzal a verzióval, de más gépen is képes elcsúszásra - éppen ezért nem is használják nyomdai célokra.


"Onlinet nem akarok használni mert készletezés is van, arra nincs semmi direkt ezért vettem számlázó szoftvert.. páromnak meg könyvelőirodája van, hát linuxon a szoftverek nem mennek."

A Linux nem Windows, nem is akar az lenni.

Hogy Wine-nal tudsz futtatni pár szoftvert, az is csak hab a tortán - épp ezért is írtam, hogy "Legrosszabb esetben", szóval ha nem találnál alternatívát (pedig van esély találni: [link] ).


"csak a mindennapi irodai feladatoknál elvérzik"

Hogy az én életemből is mondjak példát: én egy kis mikrohullámú Internet-szolgáltatónál voltam rendszergazda.

Minden számlázó, könyvelő, pénztár, eszköz- és ügyfélnyilvántartó, hálózati monitorozó a cég belső (Linuxos) szerverén futó házilag (tovább)fejlesztett webalkalmazás volt; Word/Excel helyett Open-/Libreoffice volt használatban. Szóval nem lehetetlen céget Linuxos alapokon működtetni.

2019. febr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 tabaki ***** válasza:

Szerintem a LibreOffice inkompatibilitása egy kissé túl van lihegve, értelmesen formázott dokumentum esetén én legalábbis nem találkoztam igazán csúnya vagy pláne értelemzavaró eltéréssel -- a dolog másik fele, hogy az MS-Office különféle verziói közt is adódhat kisebb elcsúszás, nem érdemes tévedhetetlen megoldásként tekinteni rá. És persze igen, kényes dokumentumokra mindkét szerkesztő esetén ott a PDF.

Megengedem, egy üzleti szerződésnek jóval nagyobb a tétje, mint mondjuk mindenféle iskolai tájékoztató anyagoknak, amelyekben én a tapasztalataimat szereztem, de ettől még az utóbbiak sem csak a „szódával elmegy” filozófia miatt elfogadhatók. Nálam a napi gyakorlatban kifogástalan LibreOffice és a Word, illetve az Excel együttműködése, pedig régi, 4.3.3.2 verziót használok. Rossz tapasztalataim egyedül a prezentációkészítéssel vannak, LibreOffice Drawból mentve némely nem éppen összetett ppt/pptx fájljaim is látványosan másképp jelentek meg PowerPointban. Remélem, hogy a naprakész változatban már javítottak rajta valamit.

2019. febr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Tom Benko ***** válasza:
Tíz éves tapasztalatra. Linux esetén a legtöbb problémára van célszerszám. Win alatt ha háttérkép-cserénél komolyabbat akarsz, ahhoz már mindenféle third-party szemetet kell letöltened. A win egyetlen előnye, hogy durván elterjedt, ezért a legtöbb szoftvert elsősorban hozzá optimalizálják. Legalábbis az elterjedteket.
2019. febr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"A win egyetlen előnye, hogy durván elterjedt, ezért a legtöbb szoftvert elsősorban hozzá optimalizálják."

Igen, a Windows sikere inkább üzleti, marketing siker, mint műszaki.

Ez olyasmi, mint amit a plázákban látni néha a kajáldáknál: Van mondjuk egy főzelékkirály nevű pult csupa finomsággal, és mellette egy meki. A főzelékesnél meglepően jó dolgok vannak, minőségi sült, rántott, stb. kaja, nem is drágán, mégis a mekinél áll a sor, mert az emberek azt már ismerik, azt szokták meg, tudják, hogy ugyanazt kapják, mint a bármelyik más mekiben, nincsenek meglepetések, nem akarnak váltani, és a marketingesek elérték, hogy még menőnek is számít a mekiben kajálni.

2019. febr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindig azon gondolkoztam, hogy mennyire nem érdekli az embereket a Linux, bezzeg az Androidért oda vannak. Pedig elvben az is hasonló, nyílt szoftver minden ingyenes jóval.


Vannak programok, játékok, megszokások, amik Windows mellett szólnak. De ott is egyre inkább elmegy minden az "instant" elérhetőségre és felhő tárolásra, ami majdnem ugyanaz.


Ami számomra a Linuxban megdöbbentő, hogy mennyire kompatibilis a hardverekkel. Windowsra fél élet feltelepíteni egy nyomtatót. Linuxon rádugtam, kiírta a típusát és azonnal működött is.


Nem mondom, hogy lecserélném a melós gépemen, de tetszik az összeszedettsége.


Felteszem 10 perc alatt egy Pendrive-ra, amit akármelyik gépen el tudok indítani. Legyen szó P4-es régi vasról, vagy új erőműről. És azonnal ott egy böngésző, szövegszerkesztő, média lejátszó, úgy, hogy fel se kell telepítsem.

2019. febr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

F@T@L_3RRORxoo89


Az embereknek többségének teljesen mindegy, mit használnak mobilon. Menjen a fotózás, az insta meg a facebook, az igények 90%-a ezzel le is van fedve. Ha lenne grafikus felületű, mobilra optimalizált DOS, az is jó lenne nekik.

2019. febr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nincs bennem semmi ellenszenv egyik operációs rendszerrel kapcsolatban sem. Egyszerűen csak azt használom ami éppen a legjobb.

Szidtam én már Linuxot és Windows-t is ugyanúgy ha nem úgy sikerült ahogy elvártam volna.

2019. ápr. 25. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!