Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a feladata a következőnek...

Mi a feladata a következőnek és melyikből mi a jó?

Figyelt kérdés
Melyikből mekkora nagyságú a mostanában jó? videókártya, Ram memória, ROM, processzor teljesítménye? Ja és hogy tudom megnézni hogy mekkora a belső memória a gépemen? A meghajtól kapacitásának összege?
2010. júl. 2. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Mire akarod használni és mennyit akarsz rákölteni? Már 10000 Ft-ért kapsz olyan használt gépet amin megy a net és a szövegszerkesztő, ha játszani akarsz ennél valószínűleg több kell. Hogy mennyivel több az a játéktól függ.

Nézd meg azoknak a programoknak a rendszerigényét amit használni akarsz, és a fölött vegyél gépet. A felső határ ugyanis a csillagos ég.

Ha magamnak kéne én mindenképpen olyan gépet vennék amiben min. az alábbiak megvannak:

alaplap - Asus vagy MSI nem valami noname vacak

processzor - kétmagvas (core dual)

ram - minimum 2 Gb, de inkább 4

Winyó 320 Gb fölött

Videókártya - ebből nekem nem kell túl nagy, nem játszom olyan játékokkal szóval egy 128 mb -os elég, de az mindenképpen ATI, mert az Nvidiával egyszer megjártam. :)

Ezen túl legyen benne min 6 USB hely és DVD író

Ez az én igényeimet bőven kielégítő jó gép megfizethető áron.

Belső memóriánál mire gondolsz? Hogy mennyi ram van benne azt a vezérlőpult/rendszer mutatja meg (ha windows van a gépen)

Ha a vincseszter tárolókapacítására gondolsz akkor Sajátgép és megnézed a merevlemez/ek méretét (fölé viszed az egeret és kiírja, vagy jobb klikk tulajdonságok)

2010. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kösz!

És a belső memóriát, tehát a wichester kapacitását külső memóriával lehet bővíteni?

2010. júl. 2. 15:01
 3/4 anonim ***** válasza:

A winchester nem memória, helyesebb kifejezés a háttértároló. Új belső vagy külső winchestert is vehetsz, mindkettővel bővül az általad fájlok tárolására szolgáló hely.

Memóriának inkább a RAM-ot, L1, L2 cache-t szokás nevezni.

2010. júl. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz!
2010. júl. 3. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!