Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Én mint magán ember hirdethete...

Én mint magán ember hirdethetem magam úgy hogy számítógépet javítok stb?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy a Nav meg bünthethet azért mert én meg hirdetem hogy számítógépeket javítok? Mert kellene egy kis mellékes és nem tudok hirtelen mit ki találni.

2019. márc. 6. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hirdetheted magad.

A hirdetés nem kepez adóalapot.

2019. márc. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vállalkozói engedély nélkül nem szabad, számlaképesnek kell lenni stb.

De ha lenne jogosultságod, akkor sem várnék túl sokat ettől a műfajtól, a helyedben.

2019. márc. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mármint hirdetni szabad, másképp akartam fogalmazni, de egy a lényeg.
2019. márc. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De ezt is ellenőrizhetik, bár nem olyan könnyen, mint egy boltot, ha nem adsz számlát.
2019. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem ettől várom azért a csodát, meg nem sok mellékes kellene csak azért még is egy kevés :/
2019. márc. 7. 06:02
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor intézd el a vállalkozói engedélyt, jelentkezz be a KATA alá, csak havi 50 ezret kell fizetni és le van tudva minden, egyszerűsített adminisztráció.

Vagy másodállásban 25 ezer.

Iparűzési adó helyileg szabályzott, egy határig lehet nulla, de azt is be kell vallani évente.

Számítógép javítása pénztárgépre kötelezett, vagy lehet ez alól felmentést kérni, de akkor havonta be kell vallani a kibocsátott számlákat / nyugtákat, ha jól tudom.

2019. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6

De amíg nem is biztos, hogy valaki jelentkezik a hirdetésre, addig nem érdemes, nem is szabad fizetni rá semmit. Lehet, hogy a hirdetésre kiadott pénz is kidobás lesz.

2019. márc. 24. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

# 7

Nem tudom, mit akarsz ezzel mondani, hogy ez feljogosít valakit a feketézésre?

Egy vállalkozást úgy kell megtervezni, hogy bízol is a sikerében, befektetést kell kockáztatni, erről szól az egész lényegében.

Lehet bukni, az is köztudott, de aki ettől fél, az ne vállalkozzon!

2019. márc. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8

Nem akartam senkit semmire biztatni. Se az sem igazságos, hogy egy egyszerű ember aránytalan kockázatot vállaljon. Egy nyereséges cég az más, kockáztathat a nyereségből, de a hétköznapi ember a kajapénzéből nem.

Lehet, hogy pont ilyen miatt van kevés kisvállalkozás, nem?

Mi baj van azzal, ha kockázatként kifizeti a hirdetést, aztán, ha és amikor jön rá valaki ÉS pénzt is kap a munkájáért, akkor majd abból a pénzből fizet KATát vagy bármi mást? Tiszta ügy, nem? Amit a "vállalkozásból" szerez, abból fizet az államnak.

Ez törvénytelen vagy büntetendő? Csak érdekel, azért kérdem.

2019. márc. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez így nem korrekt.aranytalanul sok vállakozó van az országban.

Az hogy neki joga van feketezni nekem meg nem az kicsit egyenlőtlen.

2019. márc. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!