Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit csináljak a laptopommal?

Mit csináljak a laptopommal?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy kis számítástechnikai kérdéssel fordulok hozzátok. Legalábbis némileg. Az a helyzet, hogy a laptopom egyik percről a másikra meggajdult. Bekapcsolni betudom azzal nincs baj viszont bekapcsolás után eltelik egy kis idő és folyton csak lefagy és iszonyat lassú. Próbáltam billentyűkombinációkat is használni amiket neten találtam, de egyik sem használ. Semmire nem reagál. Illetve többször is azt írja ki kis ablakkal, hogy a "Windows nem válaszol". Semmit nem enged megnyitni. Se feladatkezelőt, se gépházat, semmit. Ha meg sikerül, akkor egyből be is fagy. Igazából már várható volt, mert idén lesz 7 éves. Kétszer lett újratelepítve, de semmi egyéb. Eddig mindig működött. Esetleg valami tanács? Ja és szerintetek elvigyem szervízbe vagy már okosabb döntés lenne újat venni? Pedig nagyon szeretem, hozzám nőtt az évek alatt. :/ Pontos nevét nem tudom, de Samsung egyébként. És ha újat vennék, milyen laptopot ajánlanátok? Privát üzeneteket is szívesen fogadok! Előre is nagyon köszönöm!

2019. márc. 17. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Én első körben viruskeresést végeznék, ha nem vezet eredményre akkor RAM, merevlemez majd hőmérsékletet ellenőrizném. Volt portalanitva az utóbbi 1-2 évben?
2019. márc. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy semmit nem tudok vele csinálni, mert semmire nem reagál, nem nyit meg semmit. Vagy azt hogyan kell? Nem is értek hozzá. :/ Nem, nem volt.
2019. márc. 17. 23:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt töltsd le valamelyik működő gépen és írd rá lemezre majd erről indítva végezz egy víruskeresést:

[link]

2019. márc. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó kérdés.

Most a cpu a merevlemez vagy a ram a hibás.

Esetleg egy bootolható pendriveot készíts.

Ubuntut lemezképet leszedet aztán pedig ott biztos meg tudod nézni.


Ehezz kelleni fog egy másik gép és ott megcsinálhatod.

Xubuntu linkje:

[link]


Live cd készítés módja:

[link]


Xubuntu ha elindul és nem fagy le akkor a hdd lesz a ludas.


Ha hőmérsékletet úgy nézheted meg:

telepíted terminálban:

sudo apt-get install hardinfo


vagy grafikus felületen ubuntu szoftver központ és ott rákeresel: hardinfo


Ott minden információt meg tudsz nézni.

2019. márc. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!