Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szkenneléskor fogyaszt a...

Szkenneléskor fogyaszt a nyomtató tintát?

Figyelt kérdés

2019. márc. 23. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem
2019. márc. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A multifunkciós nyomtatóknál a nyomtató és a szkenner két különálló egység. Nyomtatáskor nem használódik a szkenner, szkenneléskor nem használódik a nyomtató. Csak másolás esetén működik mind a kettő.
2019. márc. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Igen, belespricceli a monitorba azért látod ott a képet
2019. márc. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Argloss ***** válasza:
100%

Vannak emberek akik a szkennelést és a másolást szinonimaként használják, de nem lehetne...


A szkennelés digitális formára alakítja a dokumentumot. Ilyenkor nem jön ki semmi a nyomtatóból, nem használódik tinta, csak a számítógép értelmezi a jeleket és megjeleníti a dokumentumot a monitoron, vagy elmenti fájlba stb.

A másolás meg a nyomtatás használ tintát. (meg papírt)

2019. márc. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem az epson dx4850 nyomtatómnál a ki és be kapcsolás is fogyasztotta a tintát. 17000ft volt egy patron 4 patronos volt és ha csak feketén nyomtattam fogyott a kék a zöld a piros és a fekete is. Ugyan annyit fogyott egy fotónál mint egy szöveges dokumentumnál, egy patron 150ml volt a 600 ml patron 25 lap kinyomtatására volt elegendő, és ha scanneltem akkor is fogyott a tinta! Vettem egy másikat annál is ez volt a hiba fogtam belevágtam annak az üzletnek a puljába ahol vettem és minden problémám megoldódott! Szóvan ha csak nem olyan a nyomtatód fogy a tinta scannelésnél!
2019. máj. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Argloss ***** válasza:

Krisztián, ahogyan le is írtad nem maga a szkennelés fogyasztja a tintát, hanem a ki és bekapcsoláskor végbemenő karbantartási folyamat. Ez egyrészt megóvja a nyomtatófejet a beszáradástól, másrészt tintát pazarol, aminek örül a gyártó. Megeshet, hogy olcsóbb inkább bekapcsolva tartani a tintasugaras nyomtatót.

Illetve lehet váltani lézeres nyomtató/szkenner kombóra és akkor majd a kalibrálási folyamat pazarolja majd időnként a tonert.

2019. máj. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!