Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért pörög szinte mindig a...

Miért pörög szinte mindig a laptop ventilátor?

Figyelt kérdés

Dell e7450

Tök normálisan ment minden (gyorsasággal, teljesítménnyel most sincs probléma), egy-két napja bekapott egy vírust. Nem tudtam kiszedni a Windowsból, ezért újra telepítettem, de saját dell driverekkel, néha elő jött, hogy alap terhelésnél is megy a venti (igaz lassan, de hangosan). Megint újra telepítettem, Windows driverekkel, aztán azokat raktam fel, amik szükségesek voltak, de a gépben most is pörög a ventilátor kis terhelésnél....

Valami megoldás erre? Nincs még két hete meg a laptop.


2019. ápr. 20. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is nézd meg, hogy mennyire van terhelve (feladatkezelő), aztán ha forrónak érzed, HWMonitorral megnézheted a hőmérsekleteket (alap terhelésnél valahol 40 és 60 között kéne lennie).


Ha ez oké megnézheted, hogy milyen beállítások vonatkoznak a ventillátorokra, lehet, hogy valami elállítódott az újratelepítésnél és magasabb fokozatra van állítva. Nekem másik Dell modellem van, de az enyémen van egy Power Management nevű alkalmazás, aminek tartalmaznia kéne ennek a beállítását.

2019. ápr. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Semmilyen beállítást nem találok a ventilátorra...

Teljesen normális, langyos mint szokott lenni, 4-10% terhelésnél.

Ez pontosan milyen alkalmazás?

Az az érdekes, hogy mielőtt bekapta a vírust teljesen jó volt, tényleg akkor pörgött fel, ha terhelést kapott, pl már 10 perce ment egy fullhd videó, de most már a semmitől is pörög lassan, és csak ritkán áll le. Vírus meg nem lehet, hisz minden törölve lett a gépről az adatok kivételével.

2019. ápr. 20. 22:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Mint mondtam nekem másik Dell modellem van, tehát eleve nagy esély volt hogy a tiéden nincs ilyen.
2019. ápr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!