Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha banánturmix...

Mit tegyek ha banánturmix folyt a laptopomba?

Figyelt kérdés
Először azt hittem semmi baja, de aztán nem működött az egér, és összevissza lehetett csak írni rajta. Nagyon belefolyt... Szervízbe vinni, vagy újat venni nem nagyon tudok.

2019. ápr. 21. 17:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Már a legtöbb billentyűt leszedtem és kitörölgettem alatta, de még mindig nem jó úgyhogy most lógatom hogy száradjon. Ezután mi a teendő? Légyszi segítsetek.
2019. ápr. 21. 17:36
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod szervízbe vinni akkor szétszeded és kipucolod. Ámbár ha nedvesség érte működés alatt akkor bármi baja lehet.

Azért bírom az ilyen kérést. Beleborítja - ezerszer írjuk hogy ne ott egyél-igyál - utána meg házilag 0 Ft-ból kéne javítani. Hát ez így nem szokott működni. Ha béna voltál annak bizony ára van. Itt a szervíz lenne az ár...

2019. ápr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon belefolyt,de te még nyugodtan használtad. Ilyenkor az első dolog lenne, hogy kikapcsolni, áramtalanítani, akkut kivenni. A helyedben keresnék egy videot pl.a youtube-on, hogy lehetne szétszedni, aztán kitakarítanám. Most benne áll az a ragacsos, cukros turmix.
2019. ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát nem én ittam, a húgom lerakta a gép mellé és elesett a laptop töltőjében, ezáltal a gép felborította a turmixot.

És közben én használtam utána kapcsoltam ki.

2019. ápr. 21. 19:33
 5/11 A kérdező kommentje:
Bőven nem vagyok még 18, nem én fizetném...ezért mondtam hogy nem tudok újat venni? Szerintetek nagyjából egy szervíz mennyibe kerülne?
2019. ápr. 21. 20:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Sokba fog kerülni, nagyon sokba ez a banános mutatvány. Ugyanis ez eddigi életed legdrágább banánturmixa volt. A billentyűzetet ki lehet dobni valószínű, mert ezt a cukros trutyit (ami azóta kőkeményre rászáradt) nem lehet kipucolni belőle. Az alaplapon több rövidzár keletkezhetett, amit nem lehet javítani, csak alaplapcserével. Ami kb egy új laptop árának felel meg.
2019. ápr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Es esetleg en valahogy szét tudnám szedni?
2019. ápr. 21. 21:46
 8/11 A kérdező kommentje:
És* én*
2019. ápr. 21. 21:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő gyakorlat nélkül állsz neki egy laptop szétszedésének, akkor borítékolható a végeredmény. Ez nem olyan dolog, amit egy gyerekszobában titokban (hogy az apám meg ne tudja, mert szíjat hasít a hátamból) meg lehetne csinálni. Természetesen ha van egy kisebb méretű csillagfejű csavarhúzód és kézügyességed, szét tudod szedni. És onnan hogyan tovább? A trutyit el kell távolítani valahogyan a gépből. Ez egy felkészült szakembernek is esetleg több órás pepecs munka és nem is biztos, hogy a végén el fog indulni a gép. Attól függ, hogy mennyi áramkör ment tönkre, amíg még áram alatt volt az alaplap. Mert ha egy is, akkor annak már harangoztak. A billenytűzetről még nem is beszéltem. Abból ember ki nem szedi a banánturmixot. Szóval ha szét is szeded (amit semmiképpen NEM javaslok), sok reményt ne fűzz hozzá. Úgy gondolom egyébként, hogy a szervízben sem foglalkoznának a tisztítással. Beledobnak egy új alaplapot és egy billentyűt, apád kifizeti azt a 100 egynehányezer forintot amibe ez bele fog kerülni és van egy új laptopod.

Ezért jobb az asztali gép, mert ha annak a billentyűjébe borul bele valami, akkor csak azt kell kicserélni (1000-2000 ft).

2019. ápr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:(

Akkor megérné talán venni egy újat?

2019. ápr. 22. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!