Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » PlayStation 2 és monitor...

PlayStation 2 és monitor összeköttetése ezzel az eszközzel lehetséges?

Figyelt kérdés

A PS2-ből egy olyan kábel jön ki, amibe "útközben" lehet RCA-t vagy SCART-ot dugni (mindkettővel működik, teszteltem). A monitoron van egyetlenegy VGA bemenet, a gépből meg egy HDMI jön ki (amit VGA-ra alakítok).

Erre az eszközre elméletileg ha rádugom a gépet, a PS2-t és a monitort, akkor tudom váltogatni egy gombbal, hogy melyik kimenetet mutassa a monitor. Jól értelmezem?

[link]

A hangot meg simán úgy oldanám meg, hogy RCA-Jack átalakítóval és egy Jack elosztóval dugnám a hangfalba. Működik a jack elosztó fordítva is? (tehát 2 bemenetből csinál 1 kimenetet és akár a kettő egyszerre is szól). Ha nem, az sem tragédia, csak el szeretném kerülni a jack kábel cserélgetését a hangszóró bemenetében, gondolom, nem tesz jót neki.

Előre is köszönök minden választ, ha hülyeséget írtam, nyugodtan oktassatok ki, nem igazán értek ezekhez a régi cuccokhoz (de a PS2 volt a gyerekkorom és szeretnék egy picit retrózni).



2019. ápr. 22. 21:16
 1/6 Shaddark ***** válasza:

Az elosztó szerintem jó lesz a leírása szerint.

A hang kimenetre én nem adnék bemenetet, nem hiszem hogy túlélnék az eszközök.

Ezt is a képhez hasonlóan kellene megoldanod (Bár akkor már 2 kapcsolód lesz)

[link]

2019. ápr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Picit hülyén írtam a hangot, megpróbálom elmagyarázni.

PS2 --> RCA-Jack átalakító --> Jack elosztó --> Hangfal

PC --> Jack kábel --> Jack elosztó --> Hangfal

Valami delock márkájú elosztóm van, 3 "gyűrű" van benne, érdemes ezzel játszadozni, nem fognak "összeterelődni" a hangok, vagy esetleg tönkre is teszek valamit, ha így dugom be?

2019. ápr. 23. 15:02
 3/6 Shaddark ***** válasza:

Szerintem így a kimenetekre feszültség kerül.

Hogy csak benémul a zárlatvédelemtől, szólni fog vagy elpukkan azt nem tudom, de nem szerencsés hosszú távon.

Ugye az elosztó nem intelligens kapcsoló, ami rámegy jelszint az eljut a másik eszköz kimenetére is. A feszültség nem csak a hangfal irányába fog terjedni, mivel össze van kötve a két kimenet egymásnak is feszültséget adnak.

2019. ápr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már érthető.
2019. ápr. 24. 08:31
 5/6 A kérdező kommentje:

Na megjött a cucc, viszont azt tudni kell, hogy a használati útmutatóval és az ábrával ellentétben csak BNC és S-Video van rajta, RCA nincs.

De ettől függetlenül tökéletesen működik (csak még egy további átalakító kellett hozzá).

2019. ápr. 25. 16:11
 6/6 A kérdező kommentje:
A hangot pedig végül egy másik hangfallal oldottam meg (egy 2000 forintos Genius, ami a fiókban pihent már pár éve, a célnak megfelel).
2019. ápr. 28. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!