Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Honnan tudom meg, hogy az én...

Nagy Márton Máté kérdése:

Honnan tudom meg, hogy az én gépembe mien videókártya/és hány ramot rakhatok bele? Jelenleg 2db 4 gb -os van . Meg egy alaplapi videókártya.

Figyelt kérdés

2019. ápr. 24. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Nagyjából bármelyiket bele lehet tenni, de attól függ milyen erő procid van...
2019. ápr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

I5 ös procim van.

2019. ápr. 25. 17:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért egy-két lepontozó írhatna, hogy ha nem a proci, akkor mi a jó fene határozza meg hogy milyen VGA menjen a gépbe??


Olvasnivaló: [link]


Idézet a cikkből:

"A CPU-GPU párosítás a legfontosabb a játékok sebességének szempontjából – ha rosszul választunk, mindkettő képes a másikat borzalmasan lefojtani. Persze ezen felül a többi komponensre is oda kell figyelnünk, így a memóriára, alaplapra és adattárolóra, de a fő kérdés, hogy milyen CPU-hoz milyen GPU-t párosítsunk, illetve ugyanez fordítva."

2019. ápr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MGéza ***** válasza:
#1-3: Én ugyan nem pontoztam senkit de most olvasom. Egy dolog mit okoskodnak a cikkben, másik meg hogy tényleg fölösleges őskövület C2D proci mellé berakni RTX 2080-at, mert a proci lesz a limitáló tényező nyilvánvalóan. De ettől függetlenül a gpu igény szempontjából még mindig nem az elsődleges szempont a cpu, hanem sokkal inkább hogy milyen felbontású monitorhoz kell, mik a megcélzott játékbeállítások, egyáltalán, lesz-e játék? Na és persze a tápegységről meg az anyagi keretről sem érdemes megfeledkezni, ezek sem elhanyagolható infók. Ezt a kérdezőnek is írom.
2019. ápr. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" nem az elsődleges szempont a cpu"


Tehát veszel egy 4K-s monitort, ahhoz egy GTX 2080-at mert ugye az a lényeg hogy a monitorhoz választod a VGA-t és beledobsz egy i3-at. Aaaaz nagyon tuti lesz. Taníts mester...

2019. ápr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MGéza ***** válasza:

#5: Az attól is függ mivel fogsz játszani, ha nem használ a játék 6-8 szálat akkor tehetsz te i7-et is be, nem lesz jobb semmi, maximum az i7 magasabb órajeléből profitálsz kicsit. Ja és milyen i3-at, mert van egy pár? :)


De mégegyszer: Semmit nem tudni abból amit leírtam, így teljesen 0 a jó válasz lehetősége kb. Ki kéne ezt a kérdést újra, legalább a pénzkeret megadásával.

2019. ápr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ja és milyen i3-at, mert van egy pár? :)"


Nézzünk egy új procit. Nyolcadik generációs i3-8300. Erősen visszafogja a 2080-at pedig írhattam volna egy régebbit is, annál még inkább igaz.

2019. ápr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gungasam ***** válasza:
Vitafórum helyett....A PC összeállítása sokváltozós kérdés és érdemes vele szakemberhez fordulni. A PC-vel kiíratni a tulajdonságait és azokkal a feltételekkel lehet manipulálni az anyagi keret ismeretében.
2019. ápr. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!