Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ezeket mind ki kell pipálni,...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Ezeket mind ki kell pipálni, ha a mások által javasolt Revo Uninstaller-rel szeretném eltávolítani végleg a gépről a visszamaradt rendszerleíró elemeket? Ha jól értelmezem az elérési útvonalat, akkor kipipálás nélkül is törli a TotalCommander-t?

Figyelt kérdés
A többi lent...

2019. ápr. 27. 16:31
 1/6 A kérdező kommentje:

Mivel nem tanultam angolt, így nem akarom elrontani a visszamarat elemek végleges törlését, egy kapkodással, hogy olyasmit töröljek esetleg, amit nem szabad.


Meg vagyok elégedve a Totalcmd-vel, csak már kettő volt belőle a gépen és az egyik valamiért nem volt megnyitható.

Ezért most letörlöm mind a kettőt és egy újabbat telepítek.


Könyvtárszerkezet:


Visszamaradt rendszerleíró elemek:


Sajátgép (piros betűkkel írva)

HKEY_CURRENT_USER (piros betűkkel írva)

Software (piros betűkkel írva). Ezeket, azért mutatja pirossal, hogy véletlenül se töröljem?

Classes

Local Settings

Software

Microsoft

-------------------------------------------------------

Ismét „Classes”

Microsoft

Windows NT

CurrentVersion

AppCompatFlags

Compatibility Assistant

Store

C:\totalcmd\TCUNUN 64.EXE – 53 41 43 50 1 000 stb.

C:\totalcmd\TOTALCMD.EXE – 53 41 43 50 1 000 stb.

C:\totalcmd 64.EXE – 53 41 43 50 1 000 stb.

Ezeket az exe file-okat --> C:\totalcmd...stb) értem, hogy el kell távolítani, de a többit is ki kell pipálni, vagy nem szabad törölni?


Útvonal:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\WindowsNT\CurrenVersion\AppCompatFlags\CompatibilityAssistant\Store


Köszönöm a válaszokat!

2019. ápr. 27. 16:32
 2/6 A kérdező kommentje:

Mikor csak a 3 db file-t akartam törölni a C-meghajtóról, akkor feltette azt a kérdést, hogy "biztos vagyok-e abban, hogy nem törlöm a fennmaradt elemeket"?

Ezek szerint ki kell pipálni mindent. Így már törlöm az egészet.

2019. ápr. 27. 18:23
 3/6 anonim ***** válasza:
A registry karbantartásához miért nem használsz Registry First Aid Platinum programot? Portable változatban is létezik, az teljes értékű program. Amit az a program megtalál, az mind törölhető. És ráadásul magyarul is tud.
2019. ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A total commandert fölösleges telepíteni, mert simán fel is lehet másolni a gépre, hogy ne írjon bele a regisztrációs adatbázisba. Én hosszú évek óta így használom. Ehhez a következőt kell csinálni:

-letöltöd a telepítőt, aminek a neve jellemzően totalcmd.exe

-átnevezed a kiterjesztést zip-re

-ezután bele tudsz lépni a telepítőbe

-itt fogsz találni egy install.cab nevű könyvtárat, ebbe is lépj be

-itt vannak a program fájljai, ezt mindet jelöld ki és másold bele egy előre elkészített totalcmd nevű könyvtárba

-ahhoz, hogy ne írjon a regisztrációs adatbázisba létre kell hoznod egy wincmd.ini nevű szöveges fájlt a jegyzettömbbel a totalcmd nevű könyvtárban

-ebbe a fájlba írd be a következő sortokat:


[Configuration]

UseIniInProgramDir=7

LanguageIni=WCMD_HUN.LNG

Mainmenu=WCMD_HUN.mnu


Ezzel gyakorlatilag hordozhatóvá(portable) tettük a total commandert. Így ha nem a C meghajtóra teszed, akkor egy windows újratelepítés után is a megszokott beállításaiddal fog elindulni.

2019. ápr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3-as Válaszoló!

Köszönöm szépen, mert te vagy az első aki ezt javasolta.

2019. máj. 1. 10:04
 6/6 A kérdező kommentje:

#4-es Válaszoló!

Így teszek, ahogyan leírtad!

Köszönöm szépen!

2019. máj. 1. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!