Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » CAD-CAM informatikusnak...

Prepo kérdése:

CAD-CAM informatikusnak tanulok, és érdekel a további fejlődés, valamint, hogy hogyan tudnám magam szakmailag sikeresen felépíteni?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem el ezt a szakmát tanulni, de még nem dolgoztam benne. Láttam, hogy az Okj-s tanfolyam 54-el kezdődik, ami beleszámít majd az egyetemeknél tovább tanulásnál. Milyen szakokon fog majd beleszámítani? Valamint hol és mikortól próbáljak elhelyezkedni a szakmában? Szeretnék már valahol a képzési idő alatt elhelyezkedni, hogy minél több gyakorlatra tegyek szert.

2019. máj. 14. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Megnéztem a tematikákat a "CAD-CAM informatikus" OKJ-s képzéseknek, gyakorlatilag CNC gépkezelés az egész. A maradék pedig egy tervezőprogram használata, ami túl sokat nem ér, ha nincs meg az háttértudás, hogy valami működő dolgot kigondolj.


A legtöbb egyetemi mérnöki képzés foglalkozik tervezéssel, azonban egy CAD program kezelése az egyetemen egy kurzus a másik 60 mellett, nem leszel sokkal elölrébb. Gépkezeléssel viszont egy se, az abszolút vakvágány, és nem lehet többet tanulni arról, mint amit egy OKJ-s képzés nyújtani tud.

2019. máj. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerinted mennyire jó szakma? Mennyire jól fogok tudni vele elhelyezkedni? Eddig nagyon jókat hallottam róla, de kíváncsi vagyok az árnyoldalára is.
2019. máj. 15. 15:30
 3/4 anonim válasza:

Nem tudok róla, hogy bármelyik egyetem is beszámítaná ezt a képzést, mivel nem felsőfokú szakképzés, hanem csak emelt szintű OKJ. Tévedés jogát fenntartom, ha te máshogy tudod akkor linkelhetnél egy forrást, mert engem is érdekelne.


Én is rendelkezem ilyen végzettséggel, rövid véleményem:

Pályakezdőként szerintem többre mennél egy gépgyártástech. technkikus képzéssel, vagy egy egyszerű CNC gépkezelő papírral, mivel kezdőként valszeg sehova nem fognak felvenni programozónak, szóval mehetsz zöldgombozni, jobb esetben betanítanak beállítónak. Olyan embernek jó ez a képzés, aki 5 tengelyes marógépre készít programokat. Mondjuk ezzel elvileg elmehetsz műszaki rajzolónak is, nem csak forgácsolással foglalkozó céghez.

2019. máj. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
[link] Itt van a link, ami ezt leírja. Nagy valószínűséggel külföldre mennék majd vele, de addig Mo.-on szeretnék tapasztalatot szerezni,de ha jól eltudok vele helyezkedni itthon, akkor nem mennék ki.
2019. máj. 29. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!