Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem annyi Mhz-et ad le játék...

Nem annyi Mhz-et ad le játék közbe a RAM, mint amennyi be van állítva. Lehetséges?

Figyelt kérdés
2x8 gb hyperx predator 3200Mhz es ramom van a gepben, az alaplapon beállítottam, hogy 3200mhz-en kezelje a ramokat, mert gyárilag 2400 ra volt állítva, a windows is azt irja feledatkezelobol hogy 3200-on megy, de mikor egy Afterburnert kapcsolok játék közben akkor azt írja hogy 2000Mhz fixen... nem értem.. ez most az afterburner hibája ?

2019. jún. 6. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Hagyjátok már ezt az Afterburnert a f @ sz ba !!

Mit kell azt állandóan nézegetni, hogy mi mennyi ? Tudja az a rendszer magától is hogy mi a dolga.

2019. jún. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem erre voltam kíváncsi, összeraktam egy konfigot és most összehasonlításképp érdekelt a benchmark :) Nem az fps-re verem ki én sem, Csak érdekesség képp.De amíg csak ezt tudod ide fosni addig felesleges bármit is írnod, ha nem a kérdésre válaszolsz.
2019. jún. 6. 19:12
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem felesleges, mert láthatóan berágtál kicsit, így a célomat elértem.
2019. jún. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Te sem örülnél, ha több tíz ezerrel drágábban vennél 2400Mhz helyet 3200-t És mégsem annyit adna le amennyit le kéne. Egyébként mielőtt az lenne, hogy nem hozzávaló ram, kódszám szerint lett hozzárendelve a ram az alaplap support listjéről :) de nem, nem jött össze.
2019. jún. 6. 19:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg szoftveres gond, csinálj egy-egy tesztet 3200 és 2400 on aztán hasonlítsd össze őket, máshogy nem tudod kiszűrni. De ha a bios azt írja hogy 3200 akkor annyi is, afterburner és hasonlók csak lekérdezik a számokat, nem lemérik, könnyen lehet hogy valahol valamiért megakad ez a folyamat és a stock órajelet kapod meg(ami standardtól függően lehet épp 2400 is - a 3200 kivétel nélkül mindig tuningot jelöl, normális hogy kézzel kell bekapcsolni). Pl az amd kártyámon a vram használatot mindig összeadja valamiért az afterburner, sosem üríti, r9 fury m van(4gb), ha napokig megy a gép láttam már "38gb vram" használatot is.

#1 hasznosan töltöd a szabadidődet, még sokra fogod vinni az életben

2019. jún. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hol írja neked az afterburnerben a ramkezelést? szerintem erősen kevered a videokártya memória órajelével, az lehet 2000mhz, és azt tudod OC-zni az afterburnerben.
2019. jún. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

tehát: afterburner játék közben mutat(hat)ja a gpu hőmérsékletét(celsiusban) kihasználtságát(százalékban), órajelét(mhz-ban, ezt tudod húzni a programban), a vram telítettséget(mb-ban), és a vram órajelét(mhz-ban, ezt is tudod húzni a progi főoldalán).

Amit még mutathat, az a RAM telítettsége(mg-ban). Simán a RAMnak órajelét nem láttam hogy tudja mutatni, viszont nincs is rá szükség, hiszen ha a biosban be van állítva, és a windowsban is 3200mhz-et ír, akkor folyamatosan úgy kéne mennie, tehát felesleges is volna játék közben mutatnia.

2019. jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor lehet én néztem be monitoring közben és a 2000 Mhz valószínüleg valami más érték. Ha hazaértem csatolok egy képet.
2019. jún. 6. 22:43
 9/9 anonim ***** válasza:
A végén még igazam lesz. :D
2019. jún. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!