Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógéptechnikus azt...

Számítógéptechnikus azt mondta, hogy a laptopom a mai játékokat simán elvinné, "ha be lenne állítva", mit értett ezalatt?

Figyelt kérdés

Egy számítógéptechnikust hívtam mert gond volt a laptopommal, amit meg is csinált. Megjegyezte, hogy a mai játékokat simán elvinné ez a gép. Ez 1 éve volt, tehát Witcher 3-ról beszélhetünk (max. grafikán 60 FPS-sel, persze). Jelenleg a laptopom a semmi kis 2012-es játékokat sem viszi 60 FPS-sel, minden grafikát minimumra kell vennem. Például az America's Army: Proving Grounds-ot 20 FPS-sel minimumon viszi, és még ettől is túl hevül.


Értem én, hogy laptop nem játékra van, de NAGYON kíváncsi vagyok, mit a f***t lehet beállítani egy laptomon, hogy "a mai játékokat fulloson vigye"?


Természetesen teljesítménycentrikus módban játszom mindent.


America's Army: Proving Grounds rendszer köv.: [link]


Laptopom: intelcore i7, Nvidia Gefore 720M, 8GB


Ha valaki válaszolna az jó lenne, és nem nagyon értek a gépekhez...



2017. okt. 9. 14:56
 1/5 MGéza ***** válasza:
100%
Pont ez a gond hogy túlhevül. Laptopot ha rendszeresen van használva olyan feladatokra mint egy asztali gép akkor nem árt fél-egy évente portalanítani, esetleg pasztázni is. Továbbá dokkoló, hűtőpad használata is javallott.
2017. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a szaki nem nagyon állt a helyzet magaslatán. badarságot beszélt, és le akart rázni.

Minden szerelő irtózik a laptopoktól, nem véletlenül.

2017. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem is hülyeséget beszélt...
2017. okt. 9. 15:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát vannak ilyen beállitások is :D https://www.youtube.com/watch?v=HZ2r6qtgbfQ&t=373s
2017. okt. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Karcsú a gép, a "számítógép technikus" véleménye és a konfigod nincs közös nevezőn.


A 720M manapság egy gyengécske GPU, a 7 éves GT 430/440 szintjén van. Ma már egy 940M is kezd kevés lenni. De még egy asztali PC-be szánt GT 1030 is mérföldekkel jobb ennél.


Az i7 sem jelent önmagában még semmit, pláne laptop esetén, amiket szeretnek telepakolni az U-s (energiatakarékos) procikkal.


Laptop esetén nagyon pénztárca gyilkos ma egy olyan gép, amivel te max beállításokkal fogsz játszani a mai játékokkal. Nagyon alsó hangon egy 950M/960M, HQ-s proci, ami kell. Most az 10xx kártyákat ültették át laptopba, úgy hogy a jövőre való tekintettel 10xx-es GPU kell lassan.


Egy ilyen gép meg 250-300 ezer Ft környékén indul.

2017. okt. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!