Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szenved a gép az utóbbi...

Szenved a gép az utóbbi időkben? Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapban elkezdett szenvedni a gép játékok alatt. Pl. CSGO-ban régebben 200 fölött volt mindenhol az FPS-em fixen, az utóbbi hónapban viszont alig volt 100-150 között. Tegnap óta pedig már a 80 FPS-t alig tudja tartani. (1280x1024 felbontáson)


SeeMTA szerverre eddig kb. 3-4 perc volt mire felcsatlakozott, most már majdnem 10, betöltés után pedig játszhatatlanul akad, már a login panelen is.


GTA 5-ben régen medium-high beállításokon volt simán fix 60 FPS-em, most már alig 30-40et tud stabilan megtartani.


AMD FX-6300

ASUS M5A78L-M/USB3

Kingston HyperX Fury Red 8GB 1600Mhz DDR3

Sapphire Radeon R9 270

Windows 7 Home Premium 64bit

1 terrás Toshiba HDD



2019. jún. 19. 20:22
 1/9 ThatisZero válasza:
Vagy összeszedtél valami vírust vagy porosodik a gép, szedd szét vannak speciális légfújok 2000ft értékben és fújd ki. (FONTOS: Nagyon vigyázz hogy ne érj hozzá ahhoz amihez nem kénne, keress utána, ha pedig félsz kárt tenni a gépben keress meg egy profit, magyaroszágon kevés az ilyen ember sajnos)
2019. jún. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Malwarebytes nem talált semmilyen vírust. Tavaly takarítottam ki teljesen a gépet, proci újra lett pasztázva akkor. Jelenleg CSGO alatt 66 fokos a proci és 51 a kártya. 3 rendszerhűtő.
2019. jún. 19. 20:40
 3/9 anonim ***** válasza:
13%

Csak AMD

Sokkal gyorsabban megy tönkre mint az Intel.

Pasztázd újra a procit,takarítsd ki a gépet,rakj rá win10-et a későbbi problémák megelőzése miatt aztán egy darabig még jó lesz.


De ettől a ramtól is mit vársz? Manapság ilyen alacsony órajelű olyan ritkaság mint a 24mb vram. Nem drága annyira egy 2400-as vagy akár 2666-os hogy hagyd hogy így visszafogja a gépet.

2019. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A RAM nem fogja ennyire befolyásolni az FPS-em, DDR3-asból meg amúgy se lehet nagyobbat venni. Nem is kezelik az alaplapok.
2019. jún. 19. 20:51
 5/9 Shaddark ***** válasza:

Szerintem inkább a játékban lehetett valami update, ezek ilyenkor előfordulnak.

A wowban amikor még toltam pl. kiegenként/alkiegenként fele annyira lement az fps-em. Aztán pár nap/hét után helyreállt.

2019. jún. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Shaddark ***** válasza:

3dMark ban van olyan opció ami megmutatja a többi hasonló / ugyanolyan konfig teljesítményét, ezt érdemes lehet lefuttatni.

Ha az érték nagyjából akkora ami másoknak ezzel a procival és kártyával van akkor nincs gond.

2019. jún. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Toltam egy 3dmark benchmarkot (SkyDive for gaming laptops and mid-range PCs)


13795 pontot kaptam, az azonos PC-k átlagosan 12600-14200 között vannak, szóval eszerint jó.

2019. jún. 20. 20:11
 8/9 A kérdező kommentje:

Nyo, közbe találtam egy részben jó megoldást.


Kikapcsoltam a qBittorrentet, így nyertem CSGO-ba kb. 30-40 FPS-t átlagban, ami egyfelől azért érdekes mert korábban sokkal több FPS-em volt még futtatott torrent mellett is, illetve már jóideje (szeptember) óta állandóan megy és seedeli a fájlokat, mégse volt semmi ilyesmi probléma.

2019. jún. 20. 20:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként hat éves és még nem is lassult az AMD-s laptopom. Jó az AMD is.
2019. jún. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!