Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógép kikapcsol magától...

Számítógép kikapcsol magától a Windows indításakor. BIOS ok, ventik mennek, újratelepítést, vagy csökkentett módot már nem engedi. Ötlet?

Figyelt kérdés

Szóval van egy régi asztali gép, eddig nem volt vele probléma, internetezni, filmet nézni használtuk. De elkezdett kikapcsolni.

Most már konkrétan akárhányszor bekapcsolom, és elindulna a Windows, azonnal ki is kapcsol. Jól van gondoltam valami gubanc lehet a rendszerrel, mert ha pl belépek a BIOS-ba, akkor ilyet nem csinál. Első gondolat, hogy akkor újra telepítem. Igen ám, de ahogy elindul a Bootolás, ugyanez. Kikapcsol. Nem tudom így újra rakni. Windows 7-es van rajta. Csökkentett móddal is próbálkoztam, ugyanez. Még Android rendszert is akartam rá rakni már, de szintén, nem enged tovább.

Ha hardveres gond lenne, akkor gondolom, a BIOSba lépve is kikapcsolna egy idő után, de ott nincs gond. A proci, és a táp ventiét néztem de nem állnak le, működnek.


Mi lehet szerintetek, így ennyiből, valami tipp?



2019. jún. 19. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a merevlemezzel van gond.

A BIOS az alaplapba van építve, így az gond nélkül elindul.

2019. jún. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Shaddark ***** válasza:

A biosban se a memóriát, se a videokártyát, se a hdd-t ... nem használod ki.

Lehet a memória 640Kb. feletti része hibás, a videokártya olyan opciója amit a biosban nem használ, valamelyik alaplapi vezérlő, a hdd is elég esélyes. Utóbbit mondjuk a chkdsk-val le tudod ellenőrizni usb-ről vagy cd-ről indítva a gépet.

2019. jún. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Shaddark ***** válasza:

Öööö...

Még a táp is elég esélyes szerintem...

Nekem most szállt el a nyári nagy melegnek hála, a bios nekem is bejött, mondjuk a win is csak kikapcsolt magától...

Nálam az egyik ág zárlat védelme ment el, -nem javítottam meg, kicseréltem mert amúgy is régi volt már szegény...

2019. jún. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Majd megnézem, bár nehéz, mert csere alkatrészem nincs, és költeni se biztos, hogy megérné rá. Ahogy írtátok akkor esélyes, hogy hardveres probléma, és nem tudok mit csinálni szoftveresen nagyon semmit. Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. jún. 24. 01:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!